Przejdź do głównej zawartości

Dodatkowi autorzy

Szanowni moderatorzy,
poniżej propozycja spotkań autorskich na rok 2024.
W zestawieniu ujęte są oferty, które przesłali do nas w tym roku pisarze.


PIORT MILEWSKI
Urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2021), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (2018) oraz Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (2020). Współautor książek Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019) . Czterokrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody magazynów „National Geographic Traveler” i „National Geographic Polska”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.
KONTAKT: Piotr Milewski, tel.725 219 635, piotrmilewski@gmail.com, www: https://piotrmilewski.com/ 

ROBERT GONDEK
Jestem podróżnikiem, fotografem i specjalistą od kontynentu afrykańskiego. Mam przyjemność zaproponować organizację profesjonalnego spotkania podróżniczego w ramach DKK.

Podróżuję od wielu lat po całym świecie. Moim celem są przede wszystkim afrykańskie kraje (do tej pory odwiedziłem 20). Ale nie tylko. W chwilach, gdy nie podróżuję organizuję liczne profesjonalne multimedialne pokazy zdjęć z najdalszych zakątków świata (dla dorosłych i dla dzieci), a także wystawy moich fotografii.
Regularnie prowadzę spotkania on-line, pokazy w bibliotekach i domach kultury w całej Polsce, w szkołach, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, podczas półkolonii, a także w Towarzystwie Eksploracyjnym oraz na festiwalach podróżniczych.
Aktualny kalendarz spotkań można znaleźć tu: https://szczytyafryki.pl/kalendarz-pokazow/
Jestem autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia".
Prowadzę również projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Publikuję także w magazynach podróżniczych, takich jak: National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, All Inclusive.
Spotkania dla bibliotek i DKK: Oferta_2024
KONTAKT: Robert Gondek, tel. 501 401 701, robert.gondek@szczytyafryki.pl

KRZYSZTOF KOZIOŁEK – polski pisarz i dziennikarz, autor powieści kryminalnych.
Spotkania dla bibliotek i DKK: Oferta_2024
KONTAKT: krzysztofkoziolek@wp.pl, tel. 601-540-163

BABCIA GRUNIA
 - pisarka i ilustratorka Edyta Zarębska oraz Muzyk i animator – Robert Zarębski
Spotkania dla bibliotek i DKK: Oferta_2024
KONTAKT: babciagrunia@gmail.com, 601-393-487