Przejdź do głównej zawartości

Dodatkowi autorzy

Szanowni moderatorzy,
poniżej propozycja spotkań autorskich na rok 2023.
W zestawieniu ujęte są oferty, które przesłali do nas w tym roku pisarze.

RAFAŁ GRZENIA  
Od 2010 roku prowadzi szkolenia w bibliotekach i DKK. Współpracował z Austriackim Forum Kultury i Fundacją ProHelvetia realizując w bibliotekach wojewódzkich około 80 warsztatów dotyczących techniki prowadzenia spotkań w klubie książki. Ponad 100 spotkań warsztatowych zrealizował na zaproszenia bibliotek z całej Polski.
Brał udział w kilku konferencjach, w tym: w ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych „Biblioteka z wizją” w 2012 roku w Warszawie; w wojewódzkim zlocie moderatorów DKK w 2015 w Olsztynie, w konferencji bibliotek publicznych „Oczytani - miej oko na dobrą książkę” w 2016 w Poznaniu. W latach 2020-2021 moderator w programie "Otwarte zasoby edukacyjne w bibliotece" Spółdzielni Otwartej Edukacji, nadzorujący projekty realizowane w kilkudziesięciu bibliotekach. Pisarz, autor książki o wojnie w Syrii "Sura" oraz współautor książki reportażowej o Białorusi "Ojczyzna dobrej jakości."
Warsztaty dla bibliotek i DKK: Oferta_2023
KONTAKT: Rafał Grzenia, tel. 730 282 149, rafalgrzenia@gmail.com

ROBERT GONDEK 

Jestem podróżnikiem, fotografem i specjalistą od kontynentu afrykańskiego. Mam przyjemność zaproponować organizację profesjonalnego spotkania podróżniczego w ramach DKK.
Podróżuję od wielu lat po całym świecie. Moim celem są przede wszystkim afrykańskie kraje (do tej pory odwiedziłem 20). Ale nie tylko. W chwilach, gdy nie podróżuję organizuję liczne profesjonalne multimedialne pokazy zdjęć z najdalszych zakątków świata (dla dorosłych i dla dzieci), a także wystawy moich fotografii.
Regularnie prowadzę spotkania on-line, pokazy w bibliotekach i domach kultury w całej Polsce, w szkołach, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, podczas półkolonii, a także w Towarzystwie Eksploracyjnym oraz na festiwalach podróżniczych.
Aktualny kalendarz spotkań można znaleźć tu: https://szczytyafryki.pl/kalendarz-pokazow/
Jestem autorem książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia".
Prowadzę również projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Publikuję także w magazynach podróżniczych, takich jak: National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, All Inclusive.
Spotkania dla bibliotek i DKK: Oferta_2023
KONTAKT: Robert Gondek, tel. 501 401 701, robert.gondek@szczytyafryki.pl


RENATA PIĄTKOWSKA
Polska pisarka, autorka książek dla dzieci. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych.

Przedszkolaki (spotkanie 35-40 minutowe)
"Paluszki czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą", świat przedszkolaków w książkach R.Piątkowskiej.
Klasy 1-3 oraz 4 (45-50 min)
"Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach z R. Piątkowską". Spotkanie opiera się na książkach: "Gdyby jajko mogło mówić", "Mądra głowa zna przysłowia", "Z przysłowiami za pan brat", "Szczęście śpi na lewym boku". Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj.
Klasy 1-3 oraz 4
"Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach R. Piątkowskiej". Spotkanie opiera się na książkach: "Zbój", "Mruk", "Najwierniejsi przyjaciele", "Oko w oko ze zwierzakiem". Celem spotkania jest wzbudzenia w dzieciach empatii dla zwierząt.
Klasy 1-3
"To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla  dzieci R. Piątkowską". Prawie wszystkie książki autorki. Celem spotkania jest pokazanie jak ważną rolę pełni humor w książkach R. Piątkowskiej.
Klasy 7-8 (60 min)
"Wszystkie moje mamy, czyli śladami Ireny Sendlerowej". Książka "Wszystkie moje mamy". Pierwsze miejsca w konkursach: Przecinek i Kropka oraz Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, wpisana na Złotą Listę. Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z postacią Ireny Sendler. 
Klasy 5-8 (50-60 min)
"Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły"
Książka "Która to Malala?" nominowana do nagrody IBBY, wpisana na Złotą Listę. Należy do złotej dwudziestki najlepszych książek dla dzieci i młodzieży.
Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z Malalą jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową nagrodę Nobla w 2015 r. oraz Konwencją Praw Dziecka. ZŁOTA DWUDZIESTKA
Klasy Licealne
"Dzieci , których nie ma", czyli opowieść o losie zapomnianych ofiar niemieckiego obozu
dla dzieci od lat 3. Utworzonego w czasie wojny, w Łodzi, przy ul. Przemysłowej NOWOŚĆ
KONTAKTMalwina Kożurno, tel. 697 917 208, e.kozurno@gmail.com

MAGDALENA ZARĘBSKA
Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Brała udział w warsztatach "creative writing" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W 2008 roku opowiadaniem "Czterdzieści razy Wrocław" wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich we Wrocławiu. W 2012  książka „Kaktus na parapecie” była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował/ Ô tym kiej Maciej Szpyrka cuzamen ze starzikiym wandrowali pō Nikiszu” została wybrana książką roku 2013, a książka „Projekt Breslau” książką roku 2016. „Projekt Breslau” zdobył również wyróżnienie w konkursie „Książka przyjazna dziecku”, ogłoszonym przez Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. „Wakacje u dziadków” zostały ogłoszone książką roku 2017.
potkania dla bibliotek i DKK: Magdalena Zarębska.pdf
KONTAKTMagdalena Zarębska, e-mail: madgez@gmail.com, tel. 504-526-322

KATARZYNA ZYSKOWSKA 
Autorka bestsellerowej powieści biograficznej o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim – „Szklane ptaki” . Specjalistka od zapomnianych opowieści, które wydobywa z kart historii.
Spotkania dla bibliotek i DKK: Katarzyna Zyskowska.pdf
KONTAKTZofia Kotecka, e-mail: promocja@zofiakotecka.com

GRAŻYNA PLEBANEK
Polska pisarka, felietonistka, autorka bestsellerowych powieści, m.in. „Dziewczyny z Portofino”, „Pudełko ze szpilkami”, „Nielegalne związki”. Pisze też scenariusze filmowe i sztuki teatralne. Publikuje w językach polskim, angielskim, holenderskim i francuskim. Od 2005 roku mieszka w Brukseli, ale stale obecna jest na arenie polskiego życia literackiego. Od 2016 roku wraz z Sylwią Chutnik pisze felietony do tygodnika „Polityka”, a w „Wysokich Obcasach Extra” publikuje autorski „Słownik Wyrazów Obcych”.
KONTAKTEdyta Woźnica, tel. 604 961 102, e-mail: edyta@editpr.pl  


MICHAŁ URBANIAK 
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Prozaik, krytyk literacki, recenzent, nauczyciel kreatywnego pisania, współautor antologii opowiadań „Zemsta jest kobietą” i „Błąd". Od lat publikuje m.in. w „artPAPIERZE”, „Śląsku”, „Nowych Książkach" czy „Replice". Czytanie jest jego największym uzależnieniem, a pisanie – sposobem na życie. Autor takich książek jak m.in.: "Lista Nieobecności"; "Niestandardowi", "Doll Story". 
KONTAKT: Piotr Stefański, tel. 662 594 394, e-mail: piotr.w.stefanski@gmail.com