Przejdź do głównej zawartości

„Lekcja historii regionu w obornickiej bibliotece”

Spotkanie autorskie z Agnieszką Łabuz i Piotrem Kucznirem.
We wtorek tj.18 czerwca mieliśmy wielką przyjemność gościć w obornickiej bibliotece Agnieszkę Łabuz i Piotra Kucznira, którzy zamienili ten wieczór w wyjątkową lekcję historii. Agnieszka i Piotr to małżeński duet zajmujący się badaniem historii Dolnego Śląska oraz tajemnic regionu Łużyce Górne. Doskonale się uzupełniają pisząc wspólnie książki , biorąc czynny udział w promowaniu historii regionu, organizując spotkania dla pasjonatów czasów przeszłych. Ich spuścizna to nie tylko artykuły prasowe, książki, ale również praca i pasja przewodnika Zamku Czocha oraz pełnione funkcje Społecznego Opiekuna Zabytków. O sobie mówią, że są „Błędnymi rycerzami historii” podążającymi jedynie za prawdą!
Jak zatem wypadło to nasze spotkanie, którego tematem przewodnim była historia Dolnego Śląska, jego tajemnice, sekrety, ale przede wszystkim fakty? Wszystko przebiegło wspaniale, a to za sprawą nadzwyczaj ciekawych informacji – opowieści, prezentowanych zdjęć, które rozbudziły w nas jeszcze większy apetyt na zgłębianie przeszłości. Promocja nowej książki „Ściśle tajne” uświadomiła nam jak wiele tematów z niedalekiej przeszłości jest niewyjaśnionych, niedopowiedzianych, mocno zafałszowanych! Dlatego też nasi Goście obalają mity i legendy, operując w swej pracy sprawdzoną i rzetelną informacją.
Miłym akcentem były rozmowy na temat oraz podpisywanie przez autorów zakupionych książek. Pozostaje nam życzyć sobie kolejnego, tak udanego spotkania z historią. Miłym Gościom życzymy wielu ciekawych odkryć, podążania za prawdą w swej nadzwyczajnej pracy w myśl słów Józefa Mackiewicza – pisarza i publicysty – „Jedynie prawda jest ciekawa”.
Spotkanie prowadziła Beata Rosiak, za nagranie odpowiedzialny był Paweł Asztemborski, na zdjęciach utrwalał nas Marek Długosz.
Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór.


moderatorka Beata Rosiak
DKK Oborniki Śląskie