Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z Marcinem Margielewskim czyli wspomnienia z Tygodnia Bibliotek 2024

9 maja 2024 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach, zorganizowała spotkanie autorskie z Marcinem Margielewskim. Z wykształcenia dziennikarz i reportażysta w trakcie pracy dziennikarskiej współpracował m.in. z takimi mediami jak „Maxim", „CKM", „Super Express", „Gazeta.pl", „TVP” czy „Polsat Cafe”. Autor książek beletrystycznych o tematyce krajów arabskich, tamtejszej kulturze i mrocznych tajemnicach arabskich, bowiem przez dziesięć lat podróżował, mieszkając m.in. w Dubaju, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej i Wielkiej Brytanii. W jego dorobku znalazły się takie bestsellery jak: „Byłam arabską stewardessą”, „Modelki z Dubaju”, „Zaginione arabskie księżniczki”, czy ,,Jak podrywają szejkowie”.
Nasz gość często porusza w swoich książkach tematy kontrowersyjne, ujawniające fakty z życia arabskich szejków, ich sposób bycia oraz stosunek do kobiet. Zdradził nam, że w jego książkach znajdują się fakty zaczerpnięte z życia i dlatego dla bezpieczeństwa bohaterów, zmienia ich imiona, nazwiska, nazwy miejsc czy też nawet zbyt szczegółowe wydarzenie pozwalające na łatwą identyfikację postaci.
Kontrowersyjna tematyka książek autora zainteresowała – a tym samym przyciągnęła na spotkanie osoby w różnym wieku. Obfitowało ono w wiele pytań. Jedna z uczestniczek spotkania zapytała: skąd czerpie pomysły na książki. Odpowiedział, że jak już znajdzie się pomysł to poszukuje bohaterów, niekiedy jednak zdarza się, że bohaterowie sami do niego piszą, opowiadając mu o swoich historiach. Była też przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i opowiadania historii ludzi, którzy również zderzyli się z kulturą arabską, mitami czy ciekawostkami ze świata bliskiego wschodu. Uczestnicy spotkania mieli możliwość nabyć książki i otrzymać pamiątkowe autografy oraz zrobić sobie wspólne zdjęcia z autorem. W świebodzickiej bibliotece dostępnych jest wiele pozycji tego autora. Już teraz zachęcamy do wypożyczania i zapoznania się z literaturą pisarza.
A wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczną obecność i zapraszamy na kolejne spotkania.


Żaneta Targosz
DKK Świebodzice