Park książki w Sopocie

Park Książki to otwarta dla wszystkich letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym, w której odbędzie się wiele wydarzeń zachęcających do codziennego kontaktu z książką. Weekendy z lekturą zaczęły się 7 lipca przed Zatoką Sztuki i potrwają aż do zakończenia Festiwalu Literackiego Sopot.
Zapraszamy w każdą niedzielę wakacji do Parku Północnego przy Zatoce Sztuki w Sopocie! Letnia czytelnia czynna w godzinach 12 - 18.

PARK KSIĄŻKI W CZASIE WAKACJI:
Letnie czytelnie w Sopocie w wakacyjne weekendy w godz. 12 - 18:
Park Północny przy Zatoce Sztuki (ul. Aleja Franciszka Mamuszki 14)
- LIPIEC: 7, 14, 21, 28 (niedziele)
- SIERPIEŃ: 3, 4, 10, 11, 16, 17, 18, 19, 20 

W programie letniego Parku Książki m.in.: 
- Otwarta czytelnia letnia
- Krytyczny przegląd prasy 
- Sopocki Kanon Książki
- Spotkania literackie 
- Slam poetycki 
- Czytania i warsztaty dla dzieci 
- Fabryka książki
- English Book dla dzieci 
- Czytelnicza huśtawa "Duzi Małym"

Trójmiejska Krytyka Polityczna, która organizuje sopocki Park Książki w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Sopocie, zaprasza dzieci do udziału w warsztatach FABRYKA KSIĄŻKI, poświęconych ważnym kwestiom społecznym. W tworzonych przez siebie książkach dzieci opowiedzą o współpracy, wspólnocie czy empatii. Tematy te będą podejmowane między innymi dzięki głośnemu czytaniu m.in. książki "WSPÓŁPRACA. Przewodnik dla dzieci", której współautorką jest Janina Ochojska. Głośnego czytania najmłodszym podejmą się gospodarze miejsc, w których zagości Park Książki. Dzieci będą tez mogły wziąć udział w warsztatach ENGLISH BOOK oraz warsztatach ILUSTROWANIA KSIĄŻEK.

Letnia czytelnia to również propozycje dla dorosłych: bogata biblioteka lektur, które można zabrać ze sobą na plażę, KRYTYCZNE PRZEGLĄDY PRASY i SPOTKANIA LITERACKIE. Gościem pierwszego Parku Książki, 7 lipca, będzie Maciej PISUK, scenarzysta, pisarz, fotograf, autor scenariusza głośnego filmu Jesteś Bogiem, historii Paktofoniki, opublikowanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

Wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Sopotu chcemy stworzyć SOPOCKI KANON KSIĄŻKI. Zachęcamy do spisania tytułów książek ważnych i wartych przeczytania. Dzięki wspólnemu spisywaniu tytułów powstanie regał z kanonem sopockich lektur, poznamy książki kształtujące świadomość użytkowników miasta. Efekt zaprezentowany zostanie podczas Festiwalu Literacki Sopot w dniach 16–20 sierpnia.

Wtedy też w Parku Książki odbędzie się najwięcej debat, SPOTKAŃ AUTORSKICH, a także dyskusji skupionych wokół MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH i praw autorskich. W odpowiedzi na dynamiczne zmiany zachodzące w nowych mediach, w dostępie do informacji oraz do elektronicznych dóbr kultury zaplanowana została debata z ekspertami i edukatorkami medialnymi. Podczas festiwalu, którego wiodącym tematem jest Skandynawia, premierę będą miały również trzy E-BOOKI Wydawnictwa Krytyki Politycznej poświęcone tematyce skandynawskiej – przewodniki nieturystyczne po Szwecji, Norwegii i Islandii. 

Do relaksu z książką na leżaku lub na kocu w sopockim Parku Północnym przy plaży będzie można włączyć się przez siedem wakacyjnych weekendów, w godz. 12–18. Podczas trwania Festiwalu Literackiego lektury w letniej czytelni będą dostępne od południa do godziny 20.

W letniej czytelni dostępne będą książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m.in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn "Bliza", W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Zapomnieliście książki wychodząc na spacer do parku, wstąpcie do letniej czytelni i wypożyczcie coś do poczytania. Nie zdążycie przeczytać wszystkich książek w lato, po zamknięciu letnich czytelni książki w nich zgromadzone znajdziecie w bibliotece miejskiej. 

W czytelni czekać będzie wydany specjalnie na tę okazję "Kurier Kultura" o książkach.

Źródło: https://www.facebook.com/swietlicakpwtrojmiescie

Komentarze