IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki, a pierwsza wśród młodzieżowych klubów organizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.

Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary…

Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo – przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę…

Książka skonstruowana jest na zasadzie równoległych narracji, z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Akcja rozgrywa się na przestrzeni tygodnia - 7 dni, w szybkim tempie, nawiązując w pewien sposób do stylu życia nastolatków na portalach społecznościowych.
Niektóre rozdziały poprzedzają wpisy na facebooka wraz z komentarzami.

Wszystkie kluby, które chcą wziąć udział w akcji proszone są o postępowanie według poniższej instrukcji:

1. ZGŁOSZENIE
10 września 2015 roku upłynie termin zgłoszenia Dyskusyjnych Klubów Książki do IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej. Zgłosić się można przesyłając wypełniony formularz zgłoszenia na adres m.jurowski@instytutksiazki.pl, w temacie maila wpisując DKK_dyskusja_7dni

Uwaga! Akcja skierowana jest wyłącznie do 50 Dyskusyjnych Klubów Książki dla czytelników młodzieżowych.
Liczba egzemplarzy książek jest ograniczona, zatem kto pierwszy, ten lepszy. Gwarantujemy przesłanie pięciu książek do każdego z klubów, które zgłoszą się jako pierwsze.

2. WYSYŁKA KSIĄŻEK
11 września 2015 roku Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o. rozsyła egzemplarze książki 7 dni Eve Ainsworth do Dyskusyjnych Klubów Książki za pośrednictwem bibliotek wojewódzkich.

3. CZYTANIE
17 września-7 października 2015 roku członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki czytają 7 dni Eve Ainsworth.

4.SPOTKANIE
8 października 2015 roku o godz. 17.00, dokładnie tego dnia i dokładnie o tej godzinie, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki biorących udział w akcji spotykają się, by rozmawiać o książce 7 dni Eve Ainsworth. Przebieg spotkania, goście i efekty specjalne – to już w Waszych rękach.  

5. O AKCJI
Każdy Dyskusyjny Klub Książki, który weźmie udział w akcji, zobligowany jest do:
- zamieszczenia informacji o spotkaniu na stornie WWW biblioteki i/lub fanpage, przy której działa (o ile biblioteka posiada stronę WWW i/lub fanpage);
- zamieszczenia relacji ze spotkania wraz ze zdjęciami na stornie WWW biblioteki i/lub fanpage, przy której działa (o ile biblioteka posiada stronę WWW i/lub fanpage).

MATERIAŁY DO POBRANIA TUTAJ

Kontakt:
Marek Jurowski
tel. 22 656 63 80

e-mail: m.jurowski@instytutksiazki.pl

źródło: www.instytutksiazki.pl 

Komentarze