Spotkanie autorskie z Piotrem Ferensem

Dnia 10 grudnia 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pielgrzymce odbyło się spotkanie z wrocławianinem panem Piotrem Ferensem - autorem książki sensacyjnej z dreszczykiem i dozą tajemniczości: Na krańcach luster. Na wspólnym spotkaniu z pisarzem obejrzeliśmy krótki film o książce przedstawiający grafikę T. Lipki z muzyką samego autora książki. Mogliśmy poznać tajniki sztuki literackiej, zmagania pisarza z tekstem, ścieżkę, jaką pokonał, chcąc wydać pierwszą swoją powieść, a także wiele innych szczegółów z życia autora. Książka Na krańcach luster to literacki debiut powieściowy, ale mamy nadzieje, że będziemy mogli przeczytać jeszcze inne powieści pana Piotra Ferensa.
W spotkaniu poza członkami Klubu DKK uczestniczyli uczniowie miejscowego gimnazjum. Spotkanie było bardzo interesujące, pokrótce zapoznani zostaliśmy ze szczegółami powieści, w której przenosimy się do współczesnego Paryża, gdzie w tajemniczych okolicznościach dochodzi do dziwnych wydarzeń w rodzinie pewnego kompozytora. Jego przyjaciel Daniel z pomocą dziennikarki prowadzi swoje prywatne śledztwo. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki. Naprawdę warto. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli nabyć powieść z własnoręczną dedykacją autora książki.
Dziękujemy bardzo Panu Piotrowi Ferensowi za wspaniałe i interesujące spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na nowe pozycje literackie. 

Łucja Lipowiecka
moderator DKK w Pielgrzymce

Komentarze