Moja książka roku 2016

fot. Wioletta Żerobska
W styczniu na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki "Wieża ciśnień" podsumowaliśmy czytelniczo ubiegły rok, rozmawiając o książkach, które wywarły na nas największe wrażenie.

Spotkanie stało się okazją do poznania przez stałe klubowiczki, nowe chętne osoby do rozmów o książkach. Dlatego wprowadzeniem do spotkania było przybliżenie idei Dyskusyjnych Klubów Książki.

Rozmowy przy kawie upłynęły na dzieleniu się wrażeniami z przeczytanych i polecanych książek. Wśród tytułów dominowała literatura obca. Gorąco polecano książki Williama P. Younga „Chata”, „Rozdroże” czy Khaleda Hosseiniego „Chłopiec z latawcem”, „I góry odpowiedziały echem” i „Zamki na piasku” Chrisa Bohjaliana. Z literatury kryminalnej emocje wzbudziła „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins.
Rok 2016 upłynął również na odkrywaniu na nowo “dawnej, polskiej literatury”. Wspomniano książki Krystyny Nepomuckiej, a także Stanisławy Fleszarowej-Muskat.

Spotkanie naszego klubu upłynęło jak zawsze w przyjaznej atmosferze, a ‘przyszli , nowi klubowicze”zaskoczeni byli tak miłym i ciepłym przyjęciem.

fot. Wioletta Żerobska
fot. Wioletta Żerobska
moderator Wioletta Żerobska
DKK Jawor

Komentarze