Nostalgicznie i magicznie na spotkaniu DKK w Ostroszowicach

fot. Maria Kirkiewicz

... a gdy mnie przyjmie Pan do Nieba,
to będę grzeczna tak jak trzeba.

Książki to statki myśli pływające po falach czasu i ostrożnie niosące swój drogocenny ładunek od jednego pokolenia do drugiego. 
Ta niezwykle prawdziwa myśl wyszukana w Internecie, a wypowiedziana przez anonimowego autora bardzo sprawdziła się podczas spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki z Krystyną Patrzykąt znakomitą pisarką i poetką z Dzierżoniowa. 

Szczególną okazją do tego spotkania było ukazanie się kolejnego tomiku pt.,,Frywolitki" wydanego przez Rafała Brzezińskiego.

Wspaniałe spotkanie, pełne wzruszeń, opowiadań o rodzinie, przyrodzie, uważnym  czytaniu, kresach, ogrodach, lokalności i nostalgii z lat dziecinnych ożywiło wspomnienia klubowiczów.

Piękne rozmowy i zaduma nad znikającą przyrodą,poszukiwania w myślach obrazu roślin takich jak kąkol, kaczeńce, łubin czy nawet wspominanie odgłosów zwierząt gospodarskich, których już nie słychać na wsi to tylko niektóre przykłady dywagacji po wysłuchaniu wierszy pani Krystyny.

Prowadzący spotkanie Rafał Brzeziński słusznie zauważył "Tworzycie sami obraz dzieciństwa"...

Nasze spotkanie pełne ciepłych wspomnień i wzruszeń, rozmów niedokończonych powstało dzięki pięknej i prawdziwej poezji Krystyny Patrzykąt.

Trzeba mieć odwagę, żeby pisać tak osobiste wspomnienia podkreślił Rafał Brzeziński. 

Dyskusyjny Klub Książki w Ostroszowicach dziękuje Państwu Annie i Rafałowi Brzezińskim za przygotowanie tak wspaniałego spotkania. 

fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz

moderator Maria Kirkiewicz
DKK Ostroszowice

Komentarze