Rola marzeń w życiu - spotkanie autorskie z Moniką A. Oleska

fot. Aneta Palasek
Czwartkowe spotkanie w jedlińskiej bibliotece publicznej z pewnością na długo zapadnie w pamięci osób, biorących w nim udział. Jego bohaterka – Monika A. Oleksa, pochodząca z Lublina pisarka, eseistka, blogerka, na co dzień lektor języka angielskiego i businesswoman, prowadząca własną działalność, dała się poznać czytelnikom nie tylko jako autorka ulubionych przez nich książek, ale też jako osoba niezwykle wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka, wnikliwa obserwatorka życia.

Jej książki „Miłość w kasztanie zamknięta”, „Ciemna strona miłości”, „Samotność ma twoje imię”, „Niebo w kruszonce”, stanowiące wnikliwe studium ludzkiej duszy, spotykają się z wielkim uznaniem czytelników. Zarówno poruszane w nich problemy, jak i przekonywujący sposób ich przedstawienia sprawiają, że praktycznie każdy czytający może odnaleźć w nich namiastkę swojego życia.

Podczas spotkania padło wiele ważnych i mądrych słów, skłaniających do dłuższego zastanowienia się nad siłą ich przekazu, która – jak mówi Autorka – może mieć moc uleczania, ale i niebezpieczeństwo zranienia. Pani Monika A. Oleksa podkreślała również rolę marzeń w życiu każdego z nas zachęcając wszystkich, by starać się je głośno wyartykułować, bo ma to moc sprawczą.

fot. Aneta Palasek
fot. Aneta Palasek
Dorota Romanowska
DKK Jedlina-Zdrój

Komentarze