Olga Rudnicka w roli głównej

fot. Roksana Sipko
30 maja 2017 roku naszą gminę odwiedziła autorka powieści kryminalnych Olga Rudnicka, która przyjechała do nas ze Śremu (województwo wielkopolskie). Spotkanie odbyło się w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej.

Olga Rudnicka zadebiutowała powieścią „Martwe jezioro” w 2008 r. Popularność zyskała również dzięki książce „Cichy wielbiciel”, w której podjęła problem stalkingu, czyli nękania, prześladowania drugiej osoby. Autorka podczas spotkania z dużą dawką dobrego humoru opowiadała dlaczego pisze akurat kryminały. Już od dzieciństwa rozczytywała się w kryminałach, które podbierała swojej starszej siostrze. Opowiedziała również o swoich wyjazdach na wakacje, podczas których wypytywała policjantów (zamieszkujących ten sam hotel) o ich interwencję nad morzem, czy ktoś został porwany oraz o tym, jak leżała w worku na zwłoki. Czytelnicy pytali o gusta czytelnicze pisarki i nie byli w szoku, gdy w odpowiedzi usłyszeli, że jej ulubionym autorem jest Stephen King oraz Stieg Larsson, któremu nie może wybaczyć tego, że zmarł, ponieważ nic już nie napisze. Autorka polecała także twórczość Katarzyny Puzyńskiej.

Oprócz pisania książek Pani Olga uwielbia zwierzęta, naturę, jazdę konna oraz salsę. W czasie kiedy nie pisze i nie czyta, działa na rzecz jednego ze schronisk dla zwierząt. Stąd też wynika prośba do czytelników o przyniesienie ze sobą na spotkanie karmy dla zwierząt, a także innych akcesoriów niezbędnych do ich pielęgnacji. Czytelnicy nie zawiedli, ponieważ przynieśli wszystko to, co na pewno przyda się podopiecznym schroniska.

Na spotkanie z Panią Olgą Rudnicką przybyli jej fani z Lubina, co było ogromnym zaskoczeniem dla samej autorki, a także lubański pisarz Kazimierz Kiljan, który aktywnie uczestniczył w spotkaniu.

Na zakończenie każdy chętny mógł kupić książki pisarki oraz otrzymać pamiątkowy autograf i zrobić sobie zdjęcie z naszym gościem.

Spotkanie sfinansowane zostało przez Instytut Książki, w ramach działającego przy Bibliotece Publicznej w Leśnej Dyskusyjnego Klubu Książki.

fot. Roksana Sipko
fot. Roksana Sipko
moderator Roksana Sipko
DKK Leśna

Komentarze