W drodze do Szwajcarki i promocja Paczki Literackiej

fot. Joanna Baca
Tradycją Dyskusyjnego Klubu Książki "Chochlik" działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lwówku Śląskim stały się jesienne rajdy. W piękny niedzielny poranek 15-tego października grupa aktywnych lwóweckich czytelników udała się w Rudawski Park Krajobrazowy, który przywitał uczestników jesienną szatą, mnogością kolorowych liści na drzewach oraz wszechobecnym babibim latem. Zachwycały widoki rudawskich wzgórz, które nie słabły mimo pokonywanych kolejnych kilometrów trasy. Atrakcją wędrówki był zamek Bolczów wrośnięty w skały, skąd roztaczały się krągłości Karkonoszy i piramida Śnieżki. Po drodze do schroniska Szwajcarka, gdzie zaplanowano dłuższy odpoczynek, grupa oddała się przyjemności grzybobrania. Trasa nie była łatwa, do pokonania było kilka wzniesień, ale dzielne klubowiczki dały radę. Drogę powrotną do domu rozpoczęto w Trzcińsku, skąd pociągiem ruszono do Jeleniej Góry. Podczas sesji zdjęciowej na jeleniogórskim rynku grupa promowała książki z "Paczki literackiej", a na zakończenie rajdu dla wzmocnienia sił udano się na przepyszne gofry i kawę do klimatycznej cukierenki.
Do Lwówka Śląskiego grupa radosnych czytelniczek wróciła zmęczona, ale szczęśliwa z udanego dnia pełnego wspaniałych doznań.  
Link do filmiku promującego "Paczkę literacką" przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych “Chochlik”: https://www.youtube.com/watch?v=k78bOUOmBU
fot. Joanna Baca
fot. Joanna Baca
fot. Joanna Baca  


Renata Urszula Matkowska
DKK Lwówek Śląski

Komentarze