Spotkania DKK w Ruszowie

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej w Ruszowie dotyczą wydarzeń i nowości ze świata literackiego. Poprzednie spotkanie było poświęcone laureatowi Nagrody Nobla za 2010 rok – pisarzowi peruwiańskiemu Jorge Mario Pedra Vargasa Llosy. Niestety, nie potrafiliśmy z entuzjazmem odebrać jego dorobku literackiego: nie ta kultura i nie te  problemy nas dręczą.
Ostatnie spotkanie DKK w Ruszowie dotyczyło powieści  Ewy Ostrowskiej. Jest to autorka książek dla dorosłych (i bardzo dorosłych i wyrobionych czytelników), młodzieży i dzieci. Autorka ta swego czasu była uhonorowana nagrodą Premiera za całokształt powieści dla młodych ludzi. Na spotkaniu analizowano wywiady przeprowadzane z p. Ewą , gdyż 12 maja jest planowane spotkanie autorskie z tą płodną pisarka. Pomimo ukończonych 72 lat jest Ona czynna zawodowo i pokona 1000 km, aby się z nami spotkać. Książki powędrowały już do miejscowych czytelników.
Innymi pisarzami, których książki omawiano byli: Grażyna Plebanek, Paulo Coelho, Małgorzata Kalicińska, Stephenie Meyer, Olga Tokarczuk, Manuela Gretkowska i in.

Jadwiga Kuternozińska
moderator DKK w Ruszowie


Komentarze

  1. Zapraszam czytelników, którzy zetknęli się z twórczością Małgorzaty Kalicińskiej, do wypełnienia ankiety:

    http://www.ankietka.pl/ankieta/57361/powiesci-malgorzaty-kalicinskiej-w-ocenie-czytelnikow.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz