Spotkania w klubach w Ostroszowicach

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać. W ostroszowickiej bibliotece istnieją dwa kluby: dla dzieci i dla dorosłych. Moderatorem tych działań jest bibliotekarz Maria Kirkiewicz. 
W kwietniu odbyły się dwa spotkania autorskie. 1.04. w Klubie Motyli Książkowych dzieci witały Wiolettę Piasecką, autorkę bajek i baśni dla dzieci. Chociaż był to Prima Aprilis, wszystko jednak działo się naprawdę.
Wioletta Piasecka wcieliła się w postać wróżki, która interesująco i wesoło zachęcała dzieci do czytania książek pod hasłem: „My też czytamy baśnie Wioletty Piaseckiej”. Oczarowała także małych czytelników pomysłowymi zabawami i konkursami. Wszyscy bawili się świetnie.Zaś 7.04. dorośli czytelnicy późnym wieczorem gościli w bibliotece Krzysztofa Koziołka. Ten młody, zdolny autor powieści sensacyjnych i kryminalnych okazał się bardzo intersującą osobą. Zdobył uznanie wśród czytelników takimi powieściami jak: Święta tajemnica, Miecz zdrady czy Droga bez powrotu. Uczestnicy spotkania pytali autora o proces tworzenia dzieła, inspiracje, fascynacje i zainteresowania. 
Klubowicze z Ostroszowic mieli okazję spędzić miły wieczór w bibliotece, zakupić ulubioną książkę Krzysztofa Koziołka i zdobyć cenny autograf. 

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w OstroszowicachKomentarze