Fascynujace spotkanie z poetą

fot. Maria Kirkiewicz
(...) "A więc jednak opłaca się pisać prawdę czy też starać się pisać prawdę,
i to właśnie Pan robi wbrew przyjętym opiniom, że poezja to co innego niż pisanie prawdy..."
/Czesław Miłosz w liście do Adama Lizakowskiego/
Fascynujące spotkanie autorskie z nieprawdopodobnie interesującym poetą, genialnym obserwatorem rzeczywistości opowiadającym z pasją o swojej twórczości oraz o najnowszym tomiku poetyckim "Jak zdobyto Dziki Zachód".

W czwartek 17 maja w Bibliotece w Ostroszowicach gościliśmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki poetę Adama Lizakowskiego, który cudownie wprowadził zebranych w świat poezji prawdziwej, a właściwie opartej na prawdzie historycznej oraz osobistych przeżyciach autora.
Nieprawdopodobnie sugestywne opowiadanie o interesujących osobistych przeżyciach na emigracji, spotkaniu z Czesławem Miłoszem i długiej drodze do stworzenia wspaniałego tomiku "Jak zdobyto Dziki Zachód" całkowicie pochłonęły uczestników spotkania.
Wzruszające słowa poety o tym,że książkę dedykuje swojemu Ojcu oraz wszystkim ludziom, którzy musieli zdobyć Dziki Zachód wytworzyły notalgiczny nastrój.
Nawiązał się też swoisty dialog między autorem a czytelnikami, którzy dostrzegli podobne losy w swoich rodzinach do tych które opisał Pan Adam w swoim najnowszym dziele poetyckim.

Spotkanie z wyjątkowym poetą to niezwykłe wydarzenie.

Wśród podziękowań dla Adama Lizakowskiego pojawiły się również słowa szacunku dla twórczości autora oraz życzenia dalszych sukcesów. Z ogromną przyjemnością czytelnicy nabyli książki pisarza , w których autor umieszczał dedykacje i z namaszczeniem wręczał czytelnikom.
Tajemniczy kapelusz Pana Adama znalazł godne miejsce w naszej bibliotece na klasycznej kolumnie.W prezencie od pisarza otrzymaliśmy do biblioteki książkę pt:"40 listów poetyckich". Serdecznie dziękujemy!

Przy kawie i herbacie oraz smakowitych słodyczach Patrycji Wojtachny delektowaliśmy się poezją Adama Lizakowskiego. A w myślach natrętnie mruczała znana piosenka "Szli na zachód osadnicy..."


fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
moderator Maria Kirkiewicz
DKK w Ostroszowice

Komentarze