Babcia na jabłoni

Książka, którą chciałbym polecić moim rówieśnikom nie jest światowym bestsellerem, nie jest nawet szkolną lekturą. Jednak, kiedy ją przeczytacie, to na pewno pomyślicie: Jaka szkoda, że nie znałem wcześniej „Babci na jabłoni” Miry Lobe.

Babcia Andiego nie żyje, ale chłopiec wyobraża sobie, że zeszła z fotografii, by razem z nim wyruszyć na poszukiwania przygód. Są to różne miejsca: cyrk, wesołe miasteczko, autobus itd.

Każde z nas marzy o tym, aby przeżyć niesamowite chwile, pełne tajemniczych wydarzeń. Dzięki wyobraźni świat staje się barwniejszy i ciekawszy. Warto dać ponieść się fantazji, ale nie za sprawą gier komputerowych lecz dzięki książkom. W naszym świecie coraz rzadziej sięga się po literaturę, a szkoda, gdyż wiele przez to tracimy. Właśnie ta książka otworzy wam wrota do prawdziwego dziecięcego świata. Za sprawą trochę zwariowanej babci przeżyjemy niesamowite chwile, niekończące się szaleństwa, które może trwałyby bez końca, gdyby nie to, że do sąsiedniego domu wprowadza się starsza pani, której Andi zaczyna pomagać. Wkrótce miła staruszka stanie się zastępczą babcią dla chłopca.

Każdy kto ma babcię, to ma prawdziwy skarb. Babcie są najwspanialsze na świecie. Zawsze znajdą sposób nawet na najtrudniejsze sprawy. Mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, bo mam dwie babcie, na które zawsze mogę liczyć. Wysłuchają i mają dla mnie czas. Mogę im powierzyć największe tajemnice. Myślę, że większość z was ma takie samo zdanie. W tym przekonaniu utwierdzi was proponowana przeze mnie książka. Sięgnijcie po nią, bo w przeciwnym razie nie dowiecie się jak poluje się na tygrysa, jak ujeżdża się dzikie konie, a przede wszystkim jak mieszka się na jabłoni.

„Babcia na jabłoni” dostarczy wam nie tylko dużą dawkę przygód, ale także wiele emocji, nawet wzruszy do łez. Może niektórym wydać się, że to nic nadzwyczajnego, jednak takie uczucia towarzyszą nam na co dzień, więc tym bardziej zaprzyjaźnicie się z bohaterami książki i wyruszycie z nimi na „łowienie” przygód.Szymon Suzański 
kl. VI
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kudowie-Zdroju

Komentarze