Czyli skąd to się wzięło?

fot. J.Marynowska-Partyka

Wieczór poetycki z Panią Ireną Prostak „Czyli skąd to się wzięło?”
Na zaproszenie DKK 22 listopada odbyło się spotkanie z trzebnicką poetką Panią Ireną Prostak, która mówi o sobie „poetycka debiutantka”. 

Pani Irena jest działaczką trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”. Mówią o Niej, że „jej poetycki kierunek słów wytycza drogę dla wielu myślących – nie tylko – odbiorców wnętrza jej słów”.

Miejscem naszego spotkania była ArtKawiarnia, która tego wieczoru stała się wyjątkowo gwarna głosem członków DKK i UTW, którzy licznie przybyli posłuchać wierszy pani Ireny. Blask świec i gra kolorów stworzyły wyjątkowy nastrój do słuchania poezji.

Pani Irena podzieliła się swoje utwory tematycznie i w ten sposób je odczytała, a więc były wiersze o jej rodzinnej miejscowości Rozwory, o Trzebnicy (do której się przeprowadziła). Wysłuchaliśmy też wierszy o przyrodzie, np. o alejach, których już dzisiaj nie ma, o przemijaniu młodości i urody.

Przerażenie

Pożółkła fotografia 

wypadła z pudełka 
roześmiana twarz 
patrzy z portretu 
to jestem ja? 
ależ ta fotografia 
się postarzała…
Jej zgrabnie napisane fraszki wzbudzały nasz śmiech i były nagradzane oklaskami.
Pani Irena jest ciepłą, otwartą a przy tym skromną osobą, jej początkowa trema zniknęła, gdy odczuła, że to co pisze dostarcza słuchaczom nowych wrażeń, skłania ich do refleksji i reagują oni „żywo” na jej słowa.
Wieczór z poezją pod hasłem „Czyli skąd to się wzięło” był wyjątkowy, o czym świadczyły gratulacje i oklaski, które otrzymał nasz gość. Wkrótce ukaże się jej debiutancki tomik „Smak razowca”. My już dziś zapraszamy do zainteresowania się poezją pani Ireny. Naprawdę warto!

fot. J.Marynowska-Partyka
moderator Danuta Jędruszek
DKK Trzebnica

Komentarze