Spotkanie z Renatą Piątkowską w Piotrowicach

25 listopada, w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się spotkanie z popularną autorką książek dla dzieci – Renatą Piątkowską oraz towarzyszącą jej lektorką Malwiną Kożurno. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III oraz Va i Vb. 
Pisarka podzieliła się z zebranymi spostrzeżeniami na temat swojej twórczości. Pozycją, która zaciekawiła uczniów najbardziej była książka pt.: Która to Malala. Opowiada ona o losach nastoletniej Pakistanki, która bardzo chciała chodzić do szkoły. Zbuntowała się przeciw rządom talibów. Nie zasłaniała twarzy, otwarcie wyrażała swoje poglądy. Niestety, omal nie przypłaciła tego życiem. Malala jest najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2014. Została uhonorowana za walkę z ciemiężeniem dzieci i młodych ludzi oraz o prawo wszystkich dzieci do nauki


Pani Renata Piątkowska jest również autorką książki Moje prawa, ważna sprawa!. Na spotkaniu pisarka nawiązała do dokumentu, będącego swoistą konstytucją praw dzieci na świecie, czyli Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie dowiedzieli się, że mają prawo do nauki, wypoczynku i czasu wolnego oraz wyrażania własnych myśli.  Spotkanie z pisarką przygotowała p. Bożena Moderacka, która prowadzi Dyskusyjny Klub Książki oraz polonistka p. Maria Miazga. Panie mają nadzieję, że kontakt z autorką popularnych lektur zachęci uczniów do sięgania po książki. 

Bożena Moderacka 
moderator DKK dla dzieci w Piotrowicach

Komentarze