IV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Ostroszowicach rozpoczęliśmy 30 maja podczas Nocy Bibliotek...

Był to niezwykły wieczór, podczas którego odbyło się wiele wspaniałych działań... Nocne czytanie książki Gunilli Bergstrom pt. Kto straszy Albercie? wprowadziło uczestników w tajemniczą atmosferę... Nastąpiło więc oswajanie strachów, tworzenie mapy straszydeł oraz wymyślanie zaklęć.
Wiele radości sprawiła dzieciom odlotowa jazda na miotle oraz spotkanie z Czarownicą Lukrecją. Taniec szkieletów oraz kreatywny teatr cieni bardzo się wszystkim spodobał.
Dużo radości oraz zadowolenia sprawiło uczestnikom tworzenie komiksu o tym co się wydarzyło tej nocy w naszej bibliotece...
Wielkie podziękowania dla Pań: Gabrieli Wojnarskiej, Elzbiety Juziuk-Janickiej, Bożeny Nowak oraz Justyny Gorbenko-Wilk za udział w tym wydarzeniu... Wydawnictwu Zakamarki dziękujemy za przysłane książek o Albercie oraz pamiątkowe materiały promocyjne.
Czytanie w niesamowitej scenerii wśród książek pod osłoną nocy wyzwoliło pozytywne emocje. Hasło tego wieczoru brzmiące Groza nie czytać! okazało się prawdziwe. Atmosfery naszego spotkania nie da się w pełni opisać. Takie chwile należy przeżywać razem w bibliotece.. A czy wiecie jak straszy w... muzeum? Fruuuu!, w hotelu?  Ajajajaj!, w szkole? Aaaaaaaaaaa, Beeeeeeeeee, Ceeeeeeee!
itd.

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach

Komentarze