Spotkanie z pisarzem Pawłem Pollakiem

DKK przy bibliotece Ikara gościł 14.05.2015 pana Pawła Pollaka, pisarza powieści sensacyjnych i obyczajowych, skandynawistę i tłumacza z języka szwedzkiego. W wydarzeniu udział wzięli sympatycy klubu, seniorzy spotykający się w naszej bibliotece i opiekujące się klubem bibliotekarki, w sumie 25 osób. 
Pan Paweł opowiadał o swoich książkach i o pomysłach na nie. Opowiadał o zawiłościach sztuki przekładu, o własnych doświadczeniach wydawniczych i perypetiach z wydawcami. Te ostatnie okazały się interesujące niczym wątek z prawniczego thillera. 
Padło wiele zapytań do autora. Pytano o Wrocław w jego powieściach; o polskich pisarzy literatury sensacyjnej; o inspiracje pisarskie: o jedyną jak dotąd obyczajową powieść Pawła Pollaka „Niepełni” i oczywiście o plany pisarskie na przyszłość. 
Wytworzyła się miła atmosfera. Były podziękowania, brawa, kwiaty, a raczej kwiat - pąsowa róża, którą tradycyjnie wręczamy naszym gościom. Z niecierpliwością oczekujemy na nową powieść Pawła Pollaka, zapowiedzianą przez autora.

Beata Baranowska
moderator DKK w Filii nr 23 
MBP we Wrocławiu


Komentarze