Marzycielska poczta i dinozaury w bibliotece

Półkolonie w Ostroszowicach dobiegają końca. Jednak wakacyjna przygoda trwa nadal.
16 lipca podczas zajęć w bibliotece młodzi czytelnicy postanowili napisać list na Marzycielską PocztęGłównym celem takiej poczty jest pisanie tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. W taki oto sposób można dodawać dzieciom siły do walki z ciężką chorobą, otuchy zmartwionym rodzicom, a piszącym sprawia to mnóstwo frajdy.
List z naszej biblioteki wysłaliśmy do 10-letniego Marcina ze Szczytna, który choruje na nowotwór złośliwy, padaczkę, niewydolność nerek i osteoporozę.
Wszyscy mamy nadzieję, że Marcin ucieszy się z tego listu, gdyż opisaliśmy w nim nasze wakacyjne działania w bibliotece.
Dodatkowo dołączyliśmy do tego listu nagrodzone prace plastyczne w kon-kursie pod hasłem: Oko w oko z dinozaurem, który realizowany był w projekcie: Edukacja, praca, rozrywka, a w bibliotece zostały wręczone laureatom dyplomy i nagrody podczas naszych półkolonii.


Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku - napisał Janusz Leon Wiśniewski.
Pisząc list do naszego kolegi ze Szczytna, zrozumieliśmy, że musimy dokładnie odczytywać drogowskazy, które wskazują nam właściwą drogę.
Nawet podczas wspaniałych wakacji...

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach

Komentarze