Z tożsamością przez labirynt życia

W piątek (21 czerwca) w Miejskiej Biblio-tece Publicznej w Zgorzelcu gościliśmy panią Hannę Samson - psycholog,  dziennikarkę, pisarkę.
Zorganizowaliśmy dwa spotkania: o godzinie 10.00 odbyły się warsztaty dla młodzieży, w których uczestniczyli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich, o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie autorskie dla dorosłych poświęcone ostatnio wydanej powieści Życie po mężczyźnie.
Zajęcia w grupach - programowo zmieniających się składem – polegały na rozpoznawaniu najważniejszych problemów młodych ludzi i ich artykulacji. Jednak chodziło bardziej o wprowadzenie tej problematyki do projektów, czy fantazji literackich, niż o analizowanie ich w sensie psychologicznym. Na warsztatach młodzież bez oporów weszła w role twórców, dając upust swej bogatej wyobraźni. To kolejny krok zmierzający do budowania tożsamości i poczucia własnej wartości naszej młodzieży. Zarówno warsztaty pisarskie z młodzieżą jak i popołudniowe spotkanie autorskie zachęcały do odważnej aktywności, zarówno w definiowaniu otaczającego świata, jego problemów, niebezpieczeństw - jak i w dokony-waniu życiowych wyborów.

Genowefa Laszczak
moderator DKK w Zgorzelcu

Komentarze