„Śladami kultury” – wyprawa do powiatu

Ostatnie spotkanie (przed wakacjami) piławscy uczestnicy DKK postanowili spędzić w powiecie, a celem wyprawy były placówki kulturalne: Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Miejskie.
Pierwsze kroki po wyjściu z autobusu skierowaliśmy do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, który w ostatnich latach dzięki projektom unijnym bardzo się rozbudował. W drzwiach ośrodka przywitała nas bardzo serdecznie instruktorka Kinga Zych, która była naszym przewodnikiem po obiekcie. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o działalności ośrodka, pracowniach, sekcjach, zespołach. W „Galerii na piętrze” obejrzeliśmy ciekawe prace Pyrak nie jedno ma imię, wystawa prezentuje prace całej rodziny  i można na niej podziwiać tkaniny artystyczne, gobeliny, formy przestrzenne i użytkowe, rysunek, malarstwo, rzeżbę. Polecamy.

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

Ograniczeni czasem szybkim krokiem wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem miejscem docelowym była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, gdzie „na progu” przywitała nas „chlebem i solą dyrektor biblioteki pani Jadwiga Horanin. Nie wszyscy z nas byli w bibliotece po nowym dizajnie, największe wrażenie wywarła na nas „Sala dzierżoniowska” a w niej fototapety i obrazy dzierżoniowskich zabytków. Nowe regały biblioteczne, nowe oświetlenie, podłogi, krzesła, stoliki dla czytelników i kwota jaką biblioteka przeznacza na zakup nowości  to wszystko wzbudziło w nas lekką zazdrość. Na osłodę zostaliśmy poczęstowani słodkimi ciastkami i pyszną kawą. Dziękujemy!


Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie

Ostatnim etapem wyprawy było Muzeum Miejskie. Największym zainteresowaniem z naszej strony cieszyła się wystawa Turystyka w Górach Sowich, ale najbardziej emocjonalną była dla niektórych z nas, wystawa Zakłady Radiowe Diora, wróciły wspomnienia a dla kilku pań było to ich miejsce pracy (łezka popłynęła).

Muzeum Miejskie

Dyskusyjny Klub Książki w Piławie Górnej bardzo dziękuje dyrektorem placówek, DOK panu Krzysztofowi Tokarskiemu, MPBP pani Jadwidze Horanin i panu Marcinowi Szyjce za miłe i serdeczne przyjęcie.
Wszędzie było super, już planujemy nowe wyjazdy „Śladami kultury”.

Aldona Świdrak
moderator DKK w Piławie Górnej

Komentarze