Światowy bestseller czy książka wywołująca wiele emocji?

fot. Daria Kiwacz
W dniu 22.03.2018 roku w Bibliotece Publicznej w Leśnej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyło 12 osób. Na spotkaniu omawialiśmy powieść B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”, oraz powieść Czas burzy” A. Grzegorzewskiego, która miała być omawiana w lutym, ale z powodu panującej grypy spotkanie się nie odbyło.

Powieść
Za zamkniętymi drzwiami to światowy bestseller, który wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym. W powieści zaglądamy za zawsze dokładnie zamknięte drzwi Grace i Jacka. On to przystojny, bogaty dżentelmen, ona opanowana perfekcyjna pani domu. Wszyscy znajomi zazdroszczą im ich miłości i szczęścia. Ale to tylko pozory, dobra gra obojga, psychopaty i jego ofiary. Z rozdziału na rozdział odkrywamy kolejne szczegóły ich mrocznego życia. Nasi klubowicze byli zgodni, że to najlepszy i najbardziej przejmujący thriller jaki kiedykolwiek czytali, po lekturze którego zaczną inaczej patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów.

Następna powieść „Czas burzy” A. Grzegorzewskiego wywołała wiele emocji wśród uczestników spotkania, to opowieść o miłości, historii i wojnie. Piotr i Swieta to kochankowie, których uczucie skazane było na zagładę. W roku 1939 nikt nie chciał zaakceptować związku Polaka z Ukrainką. Ich losy poruszyły naszych klubowiczów i wywołały wspomnienia i opowieści swoich babć, dziadków i znajomych, którzy przeżyli okrucieństwa II wojny światowej. Był to powrót do prawdziwych rodzinnych tragedii.

Na zakończenie spotkania zapanowała świąteczna atmosfera, klubowicze zostali obdarowani drobnymi prezencikami oraz były gorące życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. 


moderator Wanda Kwiatkowska 
DKK Leśna


        

Komentarze