Młodzi czytają... Recenzja miesiąca listopada...

Kamila Gajda za najlepszą recenzję książki w listopadzie otrzymuje nagrodę w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej w ostroszowickiej bibliotece.
Nagroda została ufundowana przez Studio Fotograficzne KNIPSOWNIArt Joanny Śliwy -Cichoń. Serdeczne gratulacje !

O co chodzi?
Otóż, w bibliotece znajduje się skrzyneczka do której można wrzucać opinie o przeczytanej ostatnio lekturze. W listopadzie spośród wielu tekstów na uwagę zasługuje recenzja napisana przez Kamilę Gajdę:

"Kilka dni temu skończyłam czytać książkę Skorpion i koń Dziąsło autorstwa Ewy Nowak.
Jest to opowieść o ośmioletniej Monice, która ma brata bliźniaka Emila i nie jest z tego powodu najszczęśliwszą osobą na świecie.. Na dodatek musi chodzić z nim do tej samej klasy.
Emil uwielbia skorpiony i właśnie to zwierzątko chciałby dostać na urodziny, ale Marta jest pewna, że rodzice nigdy mu go nie kupią.
Marta zrobiła listę prezentów, o których marzy: skuter śnieżny i różowe płetwy.. A kiedy zamiast wymarzonych prezentów dostają od babci skrzydlatego konia i skorpiona w paski rozpoczyna się szalona rywalizacja o to, które zwierze jest bardziej w życiu i przyrodzie.
Od tego czasu dzieci zbierają zaświadczeni od rodziny...
Książka napisana jest przyjemnym, lekkim językiem, co mnie bardzo zaskoczyło.
Dziadek słabo widzi, słyszy jeszcze gorzej, zawsze chodzi we włóczkowej kamizelce, a najchętniej to by tylko siedział w fotelu i oglądał Uwaga, pirat! w TVN Turbo... W tej książce jest mnóstwo bardzo śmiesznych sytuacji. Czytając niejednokrotnie wybuchałam śmiechem np. więc pani sama z wielkim przegięciem przeczytała nam opowiadanie o jakimś kaczorze z zaburzeniami psychicznymi, który na siłę chciał zostać kogutem... Podsumowując, książkę gorąco polecam, jest bardzo wciągająca, nawet nie zorientowałam się kiedy ją przeczytałam. Moim zdaniem ta książka będzie fantastyczną lekturą dla każdego. Kamila Gajda, uczennica klasy V"

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach

Komentarze