Przyjdź, posłuchaj, postaraj się zrozumieć

Promocyjne spotkanie tomiku Edyty M. Franczuk pt. Ławka pięknie wpisało się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości 21 listopada 2014 r.
Wiersze prezentowaliśmy w Teatrze Wśród Książek z scenografią ławki z zaproszeniem: Przyjdź, posłuchaj, postaraj się zrozumieć. Aktorzy, poetka i goście czytali ulubione wiersze  z własnym przesłaniem. 
Krysia mówiła, że przez 365 dni w roku jest życzliwa, serdeczna i pomocna a w Dniu Życzliwości, pragnie nam przeczytać najpiękniej jak potrafi wiersz Wiosna: Gdyby tak zasiać nadzieję. Jaki owoc urodziłaby ziemia? Ufność i spełnienie, czy gorycz i zwątpienie? Tomek czytał Perspektywę. Pajączek sunie delikatnie z gałązki na gałązkę. Niteczkę jedwabną przędzie. Z innej perspektywy jest pułapką śmiertelną dla istnień słabych. Apelował o życzliwość dla zwierząt i całej natury.
Ula czytała: Nie zapomnę. Kiedy obejmie Cię samotność. Spójrz mi w oczy. Przymknij własne. W myślach do mnie przyjdź, sercem wciąż pamiętam.
Nawiązała do wydanej w 2000 r. w Ameryce książki Podaj dalej. 12-letni bohater chcąc uczynić świat lepszym pomaga 3 przypadkowym osobom, pod warunkiem, że te pomogą kolejnym osobom. Z licznie przybyłymi gośćmi postanowiliśmy wyjść ze spotkania  z wybranym wierszem dla naszych znajomych. 
Wiersze Edyty M. Franczuk spotkały się z serdecznym przyjęciem. Poetka wpisywała dedykację: Ciepło i wiara w drugiego człowieka, to jak nigdy nie gasnąca iskierka.

Urszula Bielecka
koordynator DKK „Fiszka”
w MBP we Wrocławiu, Filia nr 23

Poetka Edyta M. Franczuk i goście wsłuchani w czytanie wierszy z 
tomiku pt. Ławka przez aktorów Teatru Wśród Książek

Tomasz Kwietko-Bębnowski po wysłuchaniu interpretacji aktorów 
Teatru Wśród Książek wsłuchany w czytanie poetki Edyty M. Franczuk


Komentarze