O życiu i przebaczeniu

W dniu 10 czerwca 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pielgrzymce.
Na spotkaniu po omówieniu bieżących spraw klubu poddaliśmy dyskusji książ-ki: Papierowe marzenia Richarda Paula Evansa i Dla ciebie wszystko Nicholasa Sparksa.
Wszyscy członkowie klubu przyznali, że pierwsza książka to historia ukazująca ludzkie błędy, niepowodzenia, uleganie wszelkim pokusom. Powieść o życiu, przebaczeniu i ojcowskiej miłości. Drugi utwór to książka o spotkaniu po latach i niezwykłej miłości. 

Łucja Lipowiecka
DKK w Pielgrzymce

Richard Paul Evans
Papierowe marzenia
Piękna historia o ojcowskiej miłości i synu marnotrawnym, który miał to szczęście, że otrzymał w życiu drugą szansę. Luke Crip jedyny syn amerykań-skiego milionera, właściciela firm ksero-graficznych, wychowany przez ojca i przez niego zainspirowany do dalszej nauki rozpoczyna studia z zarządzania. Luke poznaje nowe towarzystwo, pod wpływem, którego zachodzą pierwsze zatargi z ojcem, oszukiwanie bliskich i imprezy z dużą ilością alkoholu. Podjęte złe decyzje otwierają Luke’owi oczy. Beztroska dużo go kosztuje - staje się ofiarą ulicy. Wtedy dostaje drugą szanse i zaczyna wszystko od zera. Żal z powodu utraty poprzedniego życia, utrata kontaktu z ojcem, zmarnowane możliwości. Złe decyzje podejmowane pod wpływem nieodpowiednich ludzi, niezrozumiane pojęcie miłości mogą doprowadzić do upadku na dno. Papierowe marzenia to historia ukazująca ludzkie błędy, niepowodzenia, uleganie wszelkim pokusom. Powieść o życiu i przebaczeniu. Lektura dla wszystkich. Polecam.

L.L.
klubowicz DKK w Pielgrzymce


Nicholas Sparks
Dla ciebie wszystko
Książka o niezwykłej miłości. Dawsona i Amandę zbliżyła lekcja biologii, na której musieli razem pracować. Od tamtej pory bardzo dużo czasu spędzali razem i stali się nierozłączni. Rodzice Amandy nie mogli pogodzić się z tym, że córka spo-tyka się z chłopakiem z rodziny Cole’ów, którzy od wielu lat cieszyli się złą sławą w całym hrabstwie Pamlico. I chociaż Dawson Cole’a nie kroczył tą samą drogą, co pozostali członkowie rodziny musiał w trosce o dobro dziewczyny rozstać się z nią. Lata rozłąki z Amandą spędza we więzieniu w Karolinie Północnej za nieumyślne spowodowanie śmierci, gdzie pracował na należącej do więzienia farmie. Po zwolnieniu warunkowym wrócił do Orientalu i nadal pracował u Tucka. Dla mieszkańców jednak pozostał wyrzutkiem. Rodzina także z nim nie skończyła - ojciec ponownie zjawił się, aby w brutalny sposób zabierać mu pieniądze. Dawson liczył dni, kiedy będzie mógł opuścić miasteczko i kiedy zwolnienie warunkowe dobiegło końca wyjechał. Pracował, jako mechanik, zrobił kurs spawacza i w końcu zaczął pracować na platformach – mimo upływu czasu wciąż myślał o Amandzie. Do rodzinnej miejscowości wraca po upływie wielu lat na pogrzeb przyjaciela, który pomógł mu w najtrudniejszych chwilach jego życia. Tam też spotyka Amandę. Stłumione przed laty uczucie, pomimo iż Amanda jest już matką i żoną innego powraca. 
Z czego jej matka jest bardzo niezadowolona. Również rodzina nie może wybaczyć Dawsonowi tego, że prowadzi inny tryb życia. Starają się zemścić na swoim kuzynie, co w końcu się udaje. Dla ciebie wszystko to książka, od której trudno się oderwać. Gorąco polecam.

L.L.
klubowicz DKK w Pielgrzymce 

Komentarze