Zacisze 13 - lekki kryminał z humorem

27 maja 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Wejdź z nami do szafy, na którym omawiana była książka Olgi Rudnickiej Zacisze 13
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że książka Olgi Zacisze 13 to czarna komedia z wątkiem kryminalnym. Zdania na temat książki były podzie-lone. Jednym książka się podobała ze względu na ciekawą akcję i dobry humor panujący w książce. Są tam również opisane przeróżne historie bohaterów jak i chwile, w których główne bohaterki nie wiedziały co począć i czytelnik nie wiedział co się za chwilę stanie. Osoba po przeczytaniu tej książki stwierdzić może, że opisana historia jest połączona z lekkim kryminałem jak i z humorem. 
Innym zaś opowieść O. Rudnickiej nie przypada do gustu z powodu „płytkości” języka, którym posługuję się autorka. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja na temat innych książek Rudnickiej. Uczestnicy zauważają podobieństwo fabuł książek, ponieważ praktycznie w każdej z nich jest wątek kryminalny, humorystyczny oraz miłosny. 
Marta i jej przyjaciółka Aneta znajdują dwa trupy i z różnych powodów zamiast zgłosić sprawę na policję… ukrywają je w piwnicy. Mają z tym trochę kłopotu - po piętach depczą im przestępcy, którzy szukają ukrytego przed laty cennego łupu, policja, tajemniczy przystojny mężczyzna, były mąż Marty i szalona staruszka.  
To krótkie streszczenie książki, która stała się bohaterem spotkania DKK.

Anna Bucyk
moderator DKK w Sułowie

Komentarze