W DKK "LITERKA" na koniec wakacji

W Filii Bibliotecznej w Kamieniu Górowskim:

Panie dyskutowały o książce Katarzyny Michalak pt. Nadzieja.
Na kartach książki poznajemy dorosłą kobietę, która jest w trakcie ucieczki. Zatrzymuje się na moście, wyrzuca laptopa, telefon, wszelkie karty kredytowe. Pomyślicie: opętana, czy co? Niekoniecznie. Liliana wszystko dokładnie przemyślała. Aby uciec, musi zatrzeć za sobą wszelkie ślady. Przed czym i gdzie ucieka? Historię jej życia poznajemy ze wspomnień, którymi uraczyła nas autorka. Sześcioletnia Liliana Borowy od małego była bita i poniżana przez własnego ojca alkoholika. Czuła się samotna, nie mogła liczyć na niczyją pomoc. Pewnego dnia wszystko się zmienia…
Katarzyna Michalak już w wieku 6 lat napisała pierwszą książkę: była to opowieść o zwierzętach. Od tamtej pory pisanie i zwierzęta to jej największe pasje. Jest niezwykle wszechstronną autorką - pisze nie tylko wzruszające powieści obyczajowe, lecz również doskonale odnajduje się w literaturze erotycznej oraz fantastyce. W planach ma nawet powieść historyczną!


       

W Bibliotece Publicznej w Wąsoszu:

Dzieliliśmy się uwagami, którym głównym tematem była książka Magdaleny Giedrojć pt. Słońce za zakrętem.
Słońce za zakrętem to poruszająca powieść Magdaleny Giedrojć. Autorka przekonuje nas, że sytuacje bez wyjścia wcale takimi nie są, a coś, co uważamy za koniec naszego życia może tak naprawdę okazać się jego pięknym początkiem. Na kolejnych stronach książki z Beatą (bohaterka książki) śledzimy jej motofrezę.
Magdalena Giedrojć napisała siedem książek, w tym dwie powieści, jest współautorką dwunastu innych, opubliko-wała kilkaset artykułów i kilka wierszy. Kiedy nie pisze, podróżuje i fotografuje, gra w scrabble, czyta o włoskim malarstwie i włoskiej radości życia. Lubi leniwe poranki z kawą, południa pełne słońca, zapach świeżych ziół i pieczonych ziemniaków.

Elżbieta Poprawska
moderator DKK "LITERKA" z Wąsosza
Komentarze