Warsztaty komiksu w Chojnowie

9 października w Sali Edukacyjnej MBP odbyły się warsztaty z rysunku i komiksu. Przeprowadził je zielonogórzanin Szymon Teluk – malarz, rysownik i ilustrator. Zajęcia odbyły się w ramach Młodzieżowego Dysku-syjnego Klubu Książki. Udział w nich wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze szkolnymi koordy-natorami MDKK - Małgorzatą Graban i Lucyną Olszewską. Podczas pięciogodzinnych warsztatów młodzi ludzie nie tylko poznawali teoretyczne podstawy rysunku i komiksu, ale mieli również ćwiczenia praktyczne. Spotkanie zakończyło się pokazem wykonanych przez nich prac. 
Na te zajęcia młodzież z MDKK oczekiwała z niecierpliwością, bowiem decyzję o takiej formie pracy, podjęła już w marcu. Zamiast spotkania autorskiego, które im przysługuje, wybrali warsztaty. W czasie zajęć przez te kilka godzin na sali panowała cisza, przerywana tylko skrzypem ołówka. Żadnych rozmów, żadnych komórek. Wszyscy skupieni na pracy. Efektem było siedemnaście krótkich komiksów. Wykładowca był dumny z pracy swoich adeptów. 
Wychodząc z sali zachwyceni młodzi klubowicze obiecali sobie, że za rok także wybiorą warsztaty. Może teraz literackie, ale na pewno za dwa lub trzy lata będą ponownie chcieli się spotkać z Szymonem Telukiem.
Sądzę, że gdyby można było wystawiać oceny za spotkania czy warsztaty, młodzież wystawiłaby notę celującą.

Anna Kopyra
moderator DKK ŁGARZ i MDKK
przy MBP w Chojnowie


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆKomentarze