Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy… z tego właśnie powodu, bez względu na to ile jest tych dni jeszcze przed nami, warto każdy kolejny witać z uśmiechem, zaplanować z szaleństwem i fantazją, cieszyć się nim i z każdego spotkania z drugim człowiekiem.
To z pewnością główne motto wtorkowego spotkania, w którym uczestniczyli uczestnicy spotkań legnickich Klubów Książki oraz mieszkańcy naszego miasta. 
Wyraził je nasz gość Jan Nowicki, aktor teatralny i filmowy, pisarz. Wszyscy obecni mogli usłyszeć wypowiadane przez Niego ważne słowa, przemyślenia, refleksje. Był to swego rodzaju apel o to, by uszanować dojrzałość każdego człowieka, pozwolić, by osoby starsze miały swoje godne miejsce we współczesnym świecie. Prawda oczywista i święta, ale we współczesnych mediach bezmyślnie wypierana przez kult młodości, pseudo-sukcesu, powodzenia.
Nasz Gość z wielkim szacunkiem zatrzymał się nad każdym, kto chciał zamienić z Nim kilka słów, zrobić zdjęcie, otrzymać autograf. Z pewnością nam DKK-owcom i wszystkim uczestniczącym w spotkaniu pozostanie ono na długo w pamięci. Cieszymy się szczególnie, że spotkaniu wzięła udział duża grupa uczestników spotkań Dolnośląskiego Klubu Czytelnika Głuchego i przy pomocy tłumacza języka migowego mogła przeżyć niezapomniane chwile z autorem.

Dorota Koć
moderator DKK w Legnicy
Komentarze