A w Wilkowie Wielkim muzyka nie cichnie...

Dziękujemy Instytutowi Książki i Bibliotece Dolnośląskiej za możliwość goszczenia, w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki PEŁNIA, Pana Marcina Kydryńskiego. Już zapowiedź przyjazdu wywołała wielkie zainteresowanie wśród czytelników i mieszkańców naszej miejscowości. Okazało się bowiem, że wielu wśród nas spędza czs słuchając programu Sjesta w radiowej Trójce , a co za tym idzie to zainteresowanie muzyką portugalską. Jej spokojnym, pełnym miłości brzmieniu. Tęsknotą za słońcem, spokojem, ciszą i starą przystanią, tam gdzie czas się zatrzymał w chwili w której Pan Marcin wykonywał piękne i wymowne zdjęcia. Czar tej muzyki i fotografii można odnaleźć w książce Lizbona. Muzyka moich ulic, którą nasi czytelnicy nabyli wraz z pięknymi dedykacjami.
Obejrzeliśmy również piękne zdjęcia z Afryki, na których autor uwiecznił dla nas to co jest trudno wypowiedzieć słowami, była tam niepewność jutra ale też i nadzieja. Pokazał nam młodych ludzi, zawieszonych pomiędzy beznadziejnością, a pragnieniem wszystkiego dobra tego świata.
Spotkanie z Panem Marcinem Kydryńskim odbyło się w bibliotece w Wilkowie Wielkim, 8 maja br., to już kilka dni temu, a muzyka nie cichnie. Miło spotykać się w DKK przy dźwiękach Siesty.

Wiesława Dominiarczyk
moderator DKK "Pełnia" w Wilkowie Wielkim


Komentarze