Zbiorowy Pamiętnik Dolnego Śląska

Po dużym sukcesie publikacji „Wrocław. Pamiętam, że…” Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza rozszerza projekt i wyrusza w poszukiwaniu zbiorowej pamięci mieszkańców i bywalców Dolnego Śląska.
Przedsięwzięcie polega na zbieraniu wspomnień związanych z poszczególnymi miastami, miejscami, krajobrazami czy wydarzeniami, które miały miejsce w regionie. Zebrane wspomnienia będą poddane selekcji i zostaną zredagowane, a otrzymany w ten sposób materiał stworzy unikalny zbiorowy pamiętnik Dolnego Śląska, w postaci 32. numeru Magazynu Materiałów Literackich "Cegła".
Dzięki tej inicjatywie każdy, związany w jakikolwiek sposób pamięcią z Dolnym Śląskiem, będzie mógł utrwalić wspomnienia dotyczące regionu. 
Uwaga: każdy mieszkaniec i bywalec Dolnego Śląska może stać się autorem.

Wystarczy przejść do formularza zgłoszeniowego. Zajmie to trzy minuty, a wspomnienia mogą zostać opublikowane w unikalnym periodyku.
Aby wziął udział w projekcie, należy wpisać maksymalnie trzy krótkie propozycje (do 200 znaków) wspomnień dotyczących którejś z miejscowości Dolnego Śląska (za wyjątkiem Wrocławia) rozpoczynające się od słowa: "Pamiętam, że…".
Najciekawsze propozycje wspomnień zostaną nagrodzone publikacją w 32. numerze "Cegły", która będzie stanowić wydawnictwo towarzyszące jesiennej edycji Festiwalu Literackiego preTEXTY, odbywającego się w 8 miastach naszego regionu.
Propozycje można nadsyłać do 15.06.2015. Po tym terminie baza będzie nadal aktywna, a nadesłane propozycje będą zamieszczane na portalu Dolnośląskość.pl (www.dolnoslaskosc.pl).

Przykładowe wspomnienia mogą wyglądać tak:
– Pamiętam, że w Kowarach było kiedyś Kino Orzeł, w którym oglądane były „Poranki”
– Pamiętam, że po jeleniogórskich Ligach Rocka chodziło się na wino do parku przy garnizonowym.
– Pamiętam, że podczas powodzi w 1997 opalałem się w Hiszpanii.
Prawda, że proste?

Formularz zgłoszeniowy jest pod linkiem:
http://magazyn-cegla.net/pamietam-dolnyslask/formularz/
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu:
http://magazyn-cegla.net/pamietam-dolnyslask/
Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/720743991376117/
Grafiki + info do pobrania:
http://dolnoslaskosc.pl/index.php?p=calendar&cid=261

Kontakt:
Karol Pęcherz - fink2@o2.pl
tel. 71 7142380
info@dolnoslaskosc.pl

Komentarze