Tydzień Bibliotek w Piławie Górnej

Spotkanie autorskie z pisarką Moniką Sawicką, prezentacja podsumowująca ostatni rok działalności miejscowej biblioteki oraz życzenia od władz miasta i czytelników zakończyły obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Piławie Górnej.
Święto piławskich bibliotekarzy zgromadziło kilkadziesiąt osób. Po spotkaniu autorskim uczestnicy mogli wspólnie fetować XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Piławie Górnej. Obchody rozpoczęły się już w Dniu Bibliotekarza, 8 maja, a kulminację miały 14 maja, kiedy powieściopisarka Monika Sawicka opowiedziała o miłości, życiu i relacjach międzyludzkich, o których pisze w swoich książkach.
Później podsumowano ostatni rok działalności Biblioteki w Piławie Górnej. Dwanaście miesięcy obfitowało w liczne imprezy kulturalne. Wystawy, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne to niektóre z inicjatyw, jakich podejmowała się placówka. Nawet pobieżny bilans wygląda imponująco:
Internetowy Klub Seniora – 26 spotkań,
Lekcje biblioteczne – 14 lekcji,
Dyskusyjny Klub Książki – 11 spotkań,
Wystawy i kiermasze – 9. Wkład biblioteki w rozwój kultury doceniły władze miasta. Burmistrz Zuzanna Bielawska życzyła dalszego rozwoju działalności, nowych czytelników i satysfakcji z pełnionej misji. W imieniu Rady Miejskiej w Piławie Górnej życzenia złożyła Wiceprzewodnicząca Bogusława Barwacz, a Radę Powiatu Dzierżoniowskiego reprezentowała Radna Ewa Żygadło.Świętowanie zakończyło się życzeniami od czytelników, smacznym tortem, a także występem artystycznym Karoliny Bokoty i Klaudii Sołtysiak ze Scholi Gethsemani, prowadzonej pod kierunkiem pani Moniki Starościk. W kuluarach zaplanowano nawet kilka niespodzianek na jesień. Szczegóły niebawem. Biblioteka w Piławie Górnej zaprasza!

Tomasz Jamróg

Komentarze