Odkrywajmy Dolny Śląsk

Z początkiem 2015 roku ruszył nowy projekt poświęcony dziedzictwu kulturowemu Dolnego Śląska. Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym jest to dziedzictwo dla Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza, która realizuje Dolnośląskość.pl. Tak naprawdę to setki różnych opowieści o dziesiątkach dolnośląskich miejsc i autorów, których twórczość należy odkrywać.
Ogłoszony został nabór współpracowników do tego innowacyjnego przedsięwzięcia – wszystkich mieszkańców, bywalców Dolnego Śląska i pasjonatów regionu zapraszamy do wspólnego odkrywania Dolnego Śląska.


Redakcja Dolnośląskości potrzebuje tekstów, zdjęć związanych z różnymi miejscami regionu i rozmaitymi formami jego dziedzictwa. Masz archiwalne albo współczesne fotografie Dolnego Śląska? Chcesz dla nas opisać życie muzyczne swojego miasta? Czujesz się mocna/mocny w literaturze albo kinie? A może chcesz opisać dziedzictwo przemysłowe swojej miejscowości? Interesujesz się mniejszościami? Chodziłoby też o pomoc w działaniach promocyjnych i organizacyjnych projektu. Każdy zainteresowany niech czuje się zaproszony (nie ma ograniczeń wiekowych).
Na Dolnośląskość.pl co dzień dodawane są nowe treści, ale warto też śledzić profil facebookowy projektu, dzięki któremu można dowiedzieć się o wielu niezwykłych inicjatywach i nieznanych historiach związanych z Dolnym Śląskiem.

Twojego miasta jeszcze nie opisaliśmy? Zróbmy to razem.
Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas albo zadzwoń.

Kontakt:
www.dolnoslaskosc.pl
info@dolnoslaskosc.pl
Koordynator projektu: Grzegorz Czekański, tel. 666-95-18-23
facebook.com/Dolnoslaskosc

Komentarze