Igraszki z losem pod Piątką

fot. Magdalena Kalus-Hejmo
Na kolejnym spotkaniu Klubowicze omawiali książkę Agaty Kołakowskiej „Igraszki z losem”. Treść książki porusza sprawy zwykłych ludzi – takich, którzy mogą żyć obok każdego z nas, tu i teraz. Widzimy losy kilku osób, którzy borykają się z różnymi problemami życia rodzinnego. Dotyka ich osamotnienie oraz bezradność rozwiązaniu trudnych, ale też i łatwych problemów, które według nich są nie do rozwiązania. W tym wszystkim pomaga im osoba, która mimo tego, że sama boryka się z różnymi zawiłościami własnego życia, to jednak stawia sobie za cel pomoc innym. Czy mu się to udało?

Zdania Klubowiczów były podzielone, jedni uważali, że jego pomoc dużo dobrego wniosła do życia głównych bohaterek, a inni, że wręcz przeciwnie.

Czytelniku jeśli chcesz ocenić zachęcamy do lektury – książka dostępna jest w Bibliotece Publicznej.

fot. Magdalena Kalus-Hejmo
fot. Magdalena Kalus-Hejmo
moderator Bogusława Spryszyńska 
DKK Prochowice

Fragment recenzji pani Stanisławy Lepianki:
Niektóre igraszki z losem chwytają czytelnika za serce, bo są tak oczywiste, jak to bywa w życiu codziennym i rodzin i osób samotnych. Książkę czyta się spokojnie, jest rozrywką i lekiem na monotonne, samotna życie. Styl pisarki i treść trafnie dobrane do wieku każdego czytelnika.

Zachęcam do przeczytania, jak również do dyskusji i oceny postaci Borysa – męża czterdziestoletniej Mirelli i ojca dwójki dzieci. Można również podyskutować i ocenić postać Leszka.
 

Komentarze