Światowej sławy odkrywca w bibliotece

fot. Rafał Brzeziński
25 maja 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie oraz Dyskusyjny Klub Książki gościły znanego podróżnika i reportera, światowej sławy odkrywcę, człowieka wielkiej pasji – Jacka Pałkiewicza.

Jacek Pałkiewicz to postać wyjątkowo barwna, a jego jakże bogaty życiorys to niemalże gotowy materiał na scenariusz filmowy. W 1975 r. łodzią ratunkową w 44 dni samotnie przepłynął Atlantyk (Dakar – Georgetown). Osiągnięcie to wpisało go do elitarnego grona światowych eksploratorów. Równie spektakularnym dokonaniem było odkrycie w 1996 r. przez wyprawę kierowaną przez Jacka Pałkiewicza źródła Amazonki. Zorganizował on wiele międzynarodowych ekspedycji. Wytrwałość, determinacja i siła charakteru pana Pałkiewicza robią ogromne wrażenie na wszystkich, którzy mieli okazję go spotkać.

Jacek Pałkiewicz to także popularny autor książek. „Amazonka: Zagadka źródła królowej rzek”, „Angkor”, „Pasja życia”, „Syberia: Wyprawa na biegun zimna”, „Dubaj prawdziwe oblicze” i wiele innych cieszą się niesłabnącym uznaniem czytelników. Tym większym wydarzeniem była możliwość osobistego spotkania z tak interesującym człowiekiem. Jacek Pałkiewicz to niezwykła osobowość, człowiek bezkompromisowy, doskonale zorientowany w międzynarodowej sytuacji geopolitycznej, posiadający kontakty na całym świecie, a przy tym niezmiernie przystępny, bezpośredni i kontaktowy.

Spotkanie autorskie było niezwykle udane, Jacek Pałkiewicz okazał się wybornym gawędziarzem, a liczne zdjęcia pozwoliły choć w niewielkim stopniu odczuć atmosferę brawurowych wypraw. Zebrani mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów. Spotkanie z tak ciekawą postacią na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a możliwość zdobycia autografu tego znanego podróżnika pozostanie na pewno bezcenną pamiątką.

fot. Rafał Brzeziński
fot. Rafał Brzeziński
fot. Rafał Brzeziński
moderator Izabela Fiedler 
DKK Bielawa

Komentarze