czwartek, 8 czerwca 2017

Lokomotywa ruszyła!

fot. Maria Kirkiewicz
"Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para - buch! Koła - w ruch! czyli..." rewelacyjna interpretacja wiesza Juliana Tuwima LOKOMOTYWA w wykonaniu ostroszowickich strażaków... Najmłodsze dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki Motyle Książkowe w dniu 2 czerwca brały udział w inauguracji XVI Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom.

W bibliotece wysłuchały niezwykle emocjonującego wiersza Juliana Tuwima pt.LOKOMOTYWA. Dzielni strażacy Sławek Oleksak i Paweł Guczwiński wykazali się zdolnościami aktorskimi i tym oczarowali małych słuchaczy.

Onomatopeiczny wiersz spowodował, że dzieci ruszyły do zabawy i ćwiczyły języki na genialnym tekście. Wspaniały koncert wykonany na bum bum rurkach rozweselił wytwornych słuchaczy na dobre.
Przy piosence "Jedzie pociąg z daleka..." dzieci z entuzjazmem wyruszyły do przedszkola naśladując głosy pędzącego pociągu. To tak to to...to tak to to... Gwiżdżąc i świszcząc ile sił.

Uśmiechnięci mieszkańcy Ostroszowic nie mogli się nadziwić wielkiej mocy małych podróżników. I tak oto strażacy zostali maszynistami! 


Tydzień Czytania Dzieciom w Ostroszowicach uważamy za otwarty! Czytanie zbliża! Czytaj dziecku 20 minut dziennie! Codziennie!
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz

moderator Maria Kirkiewicz
DKK Ostroszowice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz