Lokomotywa ruszyła!

fot. Maria Kirkiewicz
"Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para - buch! Koła - w ruch! czyli..." rewelacyjna interpretacja wiesza Juliana Tuwima LOKOMOTYWA w wykonaniu ostroszowickich strażaków... Najmłodsze dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki Motyle Książkowe w dniu 2 czerwca brały udział w inauguracji XVI Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom.

W bibliotece wysłuchały niezwykle emocjonującego wiersza Juliana Tuwima pt.LOKOMOTYWA. Dzielni strażacy Sławek Oleksak i Paweł Guczwiński wykazali się zdolnościami aktorskimi i tym oczarowali małych słuchaczy.

Onomatopeiczny wiersz spowodował, że dzieci ruszyły do zabawy i ćwiczyły języki na genialnym tekście. Wspaniały koncert wykonany na bum bum rurkach rozweselił wytwornych słuchaczy na dobre.
Przy piosence "Jedzie pociąg z daleka..." dzieci z entuzjazmem wyruszyły do przedszkola naśladując głosy pędzącego pociągu. To tak to to...to tak to to... Gwiżdżąc i świszcząc ile sił.

Uśmiechnięci mieszkańcy Ostroszowic nie mogli się nadziwić wielkiej mocy małych podróżników. I tak oto strażacy zostali maszynistami! 


Tydzień Czytania Dzieciom w Ostroszowicach uważamy za otwarty! Czytanie zbliża! Czytaj dziecku 20 minut dziennie! Codziennie!
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz

moderator Maria Kirkiewicz
DKK Ostroszowice

Komentarze