Maluchem po drogach Azji i Afryki

fot. Justyna Magoń
Z inicjatywy zgorzeleckich Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej spotykaliśmy się w czwartek, 25.05.2017 z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem jednego z najsłynniejszych polskich podróżników.

W pierwszym spotkaniu udział wzięło około 200 uczniów ze zgorzeleckich gimnazjów, którzy obejrzeli i wysłuchali prezentacji pt. „PoDrodze Azja jak Mały Fiat podbił Azję”.

Okazją do drugiego, popołudniowego spotkania było wydanie oraz promocja książki Maluchem przez Afrykę, będącej relacją z podróży naszego gościa po Czarnym Lądzie.

Obejrzeliśmy zdjęcia i fragmenty filmów z wypraw, uzupełnione entuzjastyczną i pełną humoru narracją autora. Obie podróże obfitowały w niespodzianki i interesujące zdarzenia, często w momentach, w których można by się tego najmniej spodziewać. Mimo nietypowego i nieco ryzykownego pomysłu projekt się powiódł i po niewielkich komplikacjach Arkady Paweł Fiedler dotarł do wyznaczonych celów.

Po spotkaniu gość zdradził nam, że pracuje już nad książką o swoim rajdzie przez kontynent azjatycki, więc niedługo będziemy mogli poczytać ze szczegółami również o tej przygodzie.


fot. Justyna Magoń
fot. Justyna Magoń
fot. Genowefa Laszczak
fot. Marcin Baran

fot. Marcin Baran

Marcin Baran
DKK Zgorzelec

Komentarze