LAZARUS – doskonały prezent


„Lazarus” to komiks, który jest częścią amerykańskiej serii autorstwa Grega Ruckiego. Twórcami rysunków są S. Gaudiano, M. Lusk oraz B. Level.

Z opisywaną pozycją literacką zetknęłam się na spotkaniu Młodzieżowego DKK, do którego przyłączyłam się w tym roku.

Obecnie komiks, jako forma literackiego przekazu, wraca do łask czytelników, choć nie brakuje mu wiernych odbiorców. Jest równie często wybierany jak i tradycyjna książka. Jego zaletą jest doskonała oprawa plastyczna, za którą odpowiedzialni są profesjonaliści gatunku.

Bohaterką „Lazarusa” jest Forever, członkini potężnej rodziny Carley`ów. Sprawuje ona bezwzględną władzę nad swoim dominium. Istoty żywe zostały w nim podzielone według twardego kryterium: członkowie rodziny, pracownicy dominium i „śmieci”. Ci ostatni są społecznie odrzuceni, ich los jest przesądzony. Główna bohaterka, to lojalna wojowniczka, posłusznie wykonująca wszystkie rozkazy rodziny. W walce jest niezwyciężona, poważne urazy i rany szybko regeneruje jej zmodyfikowane ciało. Dla kobiety nie istnieje życie prywatne. Cały jej świat podporządkowany jest planom rodziny. Pewnego dnia tajemniczy e-mail zaczyna zmieniać jej życie. Nie wierzy w jego treść, ale podświadomie chce wyjaśnić zagadkę swojej tożsamości. Wartka akcja, doskonała oprawa graficzna zachęciły mnie do wyboru kolejnej części serii.

Ksiązka jest doskonałym prezentem dla osoby, którą do czytania trzeba namawiać. Po lekturze „Lazarusa” przekona się, że książka, komiks to najlepsza rozrywka.

Marysia Łajus, lat 14

DKK Chojnów                                                                   

Komentarze