8 lat dyskusji o książkach

fot. Elżbieta Poprawska
26.01.2017r w Wąsoskiej Bibliotece Publicznej było bardzo uroczyście. Świętowaliśmy ósmą rocznicę działalności Dyskusyjnego Klubu Książki „LITERKA”.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną pokazującą jak wiele za nami spotkań w gronie klubowiczów, spotkań autorskich, nagród w konkursach literackich i fotograficznych. Nasz księgozbiór powiększył się o ponad 350 nowych książek klubowych. Oj działo się działo przez te osiem lat. W styczniu 2009 roku odbyło się pierwsze spotkanie Nasz klub to nie tylko dyskusje, na których dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i gustami literackimi, ale rozmowa o życiu i o nas samych. Nie jesteśmy krytykami, ale potrafimy czerpać przyjemność z dyskutowania o wspólnie przeczytanych książkach – nie oceniamy gustów czytelniczych ale oceniamy i szanujemy zdanie innych. Udział w klubie to nie tylko aktywizacja intelektualna, ale także przyjemne a zarazem pożytecznie spędzony czas.
Działalność naszego klubu została doceniona przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu, która spośród wielu klubów, wyróżniła wąsoski za pracę z czytelnikiem, za ciekawe tematy i formy prowadzonych spotkań.
Otrzymaliśmy dyplom i książkę. Było nam niezmiernie miło, że nasza praca została doceniona. Wyróżnienie naszego klubu będzie stanowiło pozytywną motywację w kontynuowaniu dalszej pracy w klubie i poszukiwaniu nowych tematów spotkań DKK.
Warte podkreślenia są spotkania z autorami książek. Były organizowane między innymi wyjazdy do Wrocławia, gdzie spotkaliśmy się z autorkami kryminałów szwedzkich Lizą Marklund i Camillą Läckberg.
Nasze spotkania klubowe to nie tylko spotkania z dorosłymi miłośnikami książek, ale również zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Gościem specjalnym spotkania był Włodzimierz Ranoszek - geograf, wykładowca powiązany z Wyższą Szkołą Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu i Uniwersytetem Wrocławskim, licencjonowany przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku i górski po Sudetach. Jest autorem i współautorem ponad 30 przewodników turystycznych i innych książek o Dolinie Baryczy, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, m.in. Szkolny Przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku, Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Szlak bursztynowy Wrocław – Poznań, a także autorem słuchowisk radiowych, ballad i pieśni. Wykonuje je z towarzyszeniem liry korbowej. Autor zaprezentował przewodnik który przeznaczony jest nie tylko dla dzieci, ale i do dorosłych. Bajkowa Dolina Baryczy, przeczytał fragmenty opowiadań, opowiedział wiele legend i historii naszego regionu. Największe zainteresowanie wzbudziła lira korbowa, na której twórca grał autorskie ballady i pieśni.
Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał darmowy egzemplarz mapę Doliny Baryczy, można było również zakupić książki „Bajkowa Dolina Baryczy” i „Przewodnik po Wrocławiu” z osobistą dedykacją autora.
Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.
Zainteresowanych prezentacją z działalności naszego klubu zapraszamy do Biblioteki.

fot. Elżbieta Poprawska
fot. Elżbieta Poprawska
fot. Elżbieta Poprawska
fot. Elżbieta Poprawska

moderator Elżbieta Poprawska
DKK Wąsosz

Komentarze