Big Book Festival


Sławomir Mrożek, Dorota Masłowska, Jacek Dukaj, Szczepan Twardoch - to tylko niektórzy z ponad 90 gości nowej stołecznej imprezy literackiej pod nazwą Big Book Festiwal, która odbędzie się w Warszawie od 22 do 23 czerwca.
Największym wydarzeniem festiwalu będzie próba ustanowienia rekordu w liczbie osób czytających na wolnym powietrzu. W niedzielę, 23 czerwca w samo południe ochotnicy spotkają się w pasażu Wiecha, by wspólnie celebrować radość lektury. Każdy, kto przyniesie książkę, gazetę czy e-book, zostanie zarejestrowany, otrzyma numer i weźmie udział w ustanawianiu rekordu. Innym wydarzeniem dla szerokiej publiczności będzie sześciogodzinny maraton „Mrożek na językach”, podczas którego utwory Sławomira Mrożka interpretować będą: m.in. Magdalena Cielecka, Dorota Masłowska i Piotr Adamczyk.
Kameralny charakter będą miały natomiast spotkania z cyklu „Domowe pielesze” - wizyty w domach pisarzy, gromadzące nie więcej niż kilkanaście osób. Odwiedziny u autorów pozwolą z bliska poznać ich prywatne biblioteki i przyjrzeć się warsztatowi pracy.
Pomysłodawcą i organizatorem Big Book Festival jest Fundacja „Kultura nie boli”. Głównym partnerem literackim jest Wydawnictwo Literackie.  

źródło: www.instytutksiazki.pl

Komentarze