Wałkowanie ameryki i cynamonowe babeczki

Światowy Dzień Książki DKK „Globtrotter” uczcił w tym roku specjalnym spotkaniem. Jak zawsze odbyło się ono w American Corner, ale amerykańskich akcentów, a nawet… zapachów, mieliśmy tym razem dużo, dużo więcej.
Omawialiśmy książkę korespondenta Polskie-go Radia w USA, Marka Wałkuskiego, zatytułowaną Wałkowanie Ameryki. Książka świetna, wciągająca, mądra i niestereotypowa.
Aż się w niej roi od stwierdzeń typu: „ulubioną rozrywką Amerykanów pozostaje telewizja. W przeciętnym amerykańskim domu jest więcej telewizorów (2,7) niż ludzi (2,5)”. Czytamy tu o ideologii… pistoletu i o tym, że Ameryka naprawdę jest krajem ludzi szczęśliwych, ale też krajem ludzi wścibskich.
Rozmawiając o Stanach Zjednoczonych Samochodowych (któż z nas nie kibicował mistrzowi kierownicy, gdy uciekał) mogliśmy delektować się wspaniałymi wypiekami z położonej po sąsiedzku amerykańskiej ciastkarni sieci Cinnabon.
To nowe miejsce we Wrocławiu, mieści się w zabytkowej kamienicy „Pod Złotym Dzbanem”, przypominamy, że nasza siedziba to kamienica „Pod Złotą Palmą”. 
Dzięki wspaniałomyślnej darowiźnie Cinnabon, nasze klubowiczki poznały smaki i zapachy znakomitych cynamonowych babeczek Cinnabon Classic Roll.


Krystyna Lasota
moderator DKK "Globtrotter"
w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we WrocławiuKomentarze