Dzieje się w Wąsoszu!

Dyskusyjny Klub Książki "LITERKA" działający przy Bibliotece Publicznej w Wąsoszu skorzystał z zaproszenia Instytutu Książki i Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej i o godzinie 15.00 (12 października) grupa miłośników kryminałów (tym razem szwedzkich) wyjechała z wąsoskiego Placu Wolności do Wrocławia do kina Helios Nowe Horyzonty na spotkanie z Lizą Marklund, autorką bestsellerowej serii kryminałów, których bohaterką jest dziennikarka - detektyw Annika Bengtzon. Spotkanie odbyło się w ramach Międzynaro-dowego Festiwalu Kryminalnego 2013.
Pochwalę się również nagrodą, którą to nasz DKK "LITERKA" otrzymał za prawidłowe rozwiązanie Szybkiego Konkursu Kryminalnego. Zadanie konkursu polegało na odnalezieniu (z podanego tekstu) jak najwięcej tytułów książek kryminalnych i sensacyj-nych, związanych z Wrocławiem poprzez akcję lub autora.
Na kolejnym spotkaniu naszego DKK wysłaliśmy rozwiązanie (byliśmy pewni, że będzie prawidłowe) i było dobrze, otrzymaliśmy nagrodę - książkę pt. Co się przydarzyło Pani M.? Książka zostanie włączona do księgozbioru Wąsoskiej Biblioteki Publicznej.

A na ostatnim Otwartym Turnieju Szachowym - "Cztery Pory Szachow - Jesień", który odbył się 13 października nie zapomnieliśmy o Roku Juliana Tuwima i w przerwie po czwartej rundzie szachowej wspólnie przeczytaliśmy kilka wierszy Juliana Tuwima. I tak przy okazji poznaliśmy bardzo interesujące zdolności recytatorskie naszych szachistów.

Elżbieta Poprawska
moderator DKK "LITERKA" w Wąsoszu

Komentarze