Wakacyjnych wspomnień czar... Cz.2

26 września br. odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK), na którym typowałyśmy książkowe hity minionego już lata.

fot. U. Ubych (na zdjęciu: Izabela Fiedler, Maria Siewruk, Anna Kot,
 Małgorzata Greiner, Urszula Bielak, Ełzbieta Błachut

W czasie wakacyjnego wypoczynku sięgałyśmy po bardzo różnorodną lite-raturę, od poradników, przez beletrystykę, aż do literatury faktu. Niezwykle trudne okazało się wskazanie jednego książkowego przeboju, gdyż ilu uczestników tyle propozycji. W upalne dni chętnie sięgałyśmy po powieści obyczajowe (np. Sielsko i diabelsko Beaty Kępińskiej), czy trzymające w napięciu powieści sensacyjne, a mistrzami gatunku okazali się Harlan Coben i Tess Gerritsen. Niesłabnącym zainteresowaniem klubowiczek cieszyły się biografie, m.in. Małgorzaty Braunek i Moniki Jaruzelskiej. Godne polecenia są książki Sławomira Kopra (m.in. Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej, Wielcy zdrajcy od Piastów do PRL), który w ciekawy i przystępny sposób przybliża fakty historyczne oraz sylwetki ciekawych, nietuzinkowych postaci. Lato to czas podróży, czasem w nie wyruszamy, a czasem o nich tylko czytamy. Wszystkim marzącym o słonecznej Grecji gorąco polecamy Moją wielką grecką przygodę Johna Mole’a. 
Jesienno-zimowy cykl spotkań DKK rozpoczniemy w Zakopanem. Już w październiku Zakopane odkopane Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabały-Zieliń-skiej, czyli o ceprach i góralach.
ZAPRASZAMY!

Izabela Fiedler
moderator DKK w Bielawie

 

Komentarze

  1. Kiedy będą wyniki wrześniowego konkursu na recenzję?

    OdpowiedzUsuń
  2. Konkurs organizuje Instytut Książki i wyniki są na ich stronie: http://www.instytutksiazki.pl/dkk-wydarzenia,aktualnosci,30155,recenzje-wrzesnia.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz