Spotkanie dla dzieci i rodziców w Zgorzelcu

4 października w MBP w Zgorzelcu odbyło się po-wakacyjne spotkanie dla dzieci i ich rodziców. Tematem spotkania były wiersze Juliana Tuwima, czytaliśmy i dyskutowaliśmy na  temat  twórczości poety. Następnie wspólnie z rodzicami i dziećmi przedstawiliśmy krótkie inscenizacje do przeczy-tanych wierszy Warzywa i Ptasie plotki.
Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku rozma-wialiśmy na temat jesieni, przeczytaliśmy wiersz  Doroty Gellner Jesienny spacer i  Marii Konopnickiej Jesienią
W kolejnej części spotkania wszyscy uczestnicy wykonali prace plastyczne pt. Jak zatrzymać jesień. Wspólna, twórcza praca to najlepszy sposób na rozwój wyobraźni najmłodszych oraz rozbudzenie kreatywnego myślenia u dorosłych.
Miło było patrzeć jak rodzice wspólnie ze swoimi pociechami wybierali kolorowe jesienne liście, kwiatki i przyklejali je na  kartki  tworząc  piękne jesienne dekoracje.
Widząc roześmiane buzie dzieci i rodziców opuszczających naszą bibliotekę uznajemy spotkanie za bardzo udane!  Na następne spotkanie zapraszamy za miesiąc.

Genowefa Laszczak
moderator DKK w Zgorzelcu

Komentarze