Klub Podróżnika rozpoczął działalność

Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym, które odbyło się 29 października, zainau-gurowało działalność Klubu Podróżnika w naszej bibliotece. Klub powstał w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego członko-wie będą na spotkaniach dzielić się wraże-niami ze swych podróży, rozmawiać o książ-kach podróżniczych, wymieniać się doświad-czeniami.
Leszek Szczasny z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter. Preferuje niezależne i niskobudżetowe podróżowanie, głównie autostopem. Podczas spotkania w bibliotece barwnie opowiadał o swojej podróży do Turcji. Przedstawił kulturę, religię i obyczaje tego pięknego i egzotycznego dla nas kraju. Zebrani obejrzeli interesującą prezentację medialną zdjęć zachwyca-jących krajobrazów i migawek z życia codziennego mieszkańców tureckiej prowincji. 
Autor chętnie podróżuje do małych miasteczek z tradycją, daleko od uczęszczanych tras turystycz-nych, w których bardziej niż w znanych kurortach można poczuć rytm życia i poznać mieszkańców. Odpowiadając na pytania uczestników spotkania – przyszłych twórców slajdowisk, udzielał wskazówek jakich błędów trzeba unikać przy tworzeniu prezen-tacji. Opowia-dał też jak przygotowuje się do swoich wypraw, które wcale nie muszą wiele kosztować. W trakcie spotkania Leszek Szczasny promował swoją książkę Świat na wyciągnięcie ręki, która jest relacją z podróży autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Książka jest dostępna w zbiorach biblioteki.

Urszula Jaros
moderator DKK w Dzierżoniowie

Komentarze