Lekcja życia

25 października odbyło się kolejne spotkanie klubo-wiczów  DKK dla młodzieży w Zgorzelcu. 
Nasze październikowe spotkanie różniło się od innych spotkań. Tym razem wybraliśmy się do Miej-skiego Domu Kultury  na spektakl pt. Lekcja życia, który przedstawili artyści z Teatru Edukacji i Pro-filaktyki „Maska” z Krakowa .
Spektakl ukazujący jak krótka i szybka droga prowa-dzi do narkomanii, i jak długa i wyboista jest droga powrotna. Tę krótką drogę może przejść każdy, tej długiej i wyboistej sprostają tylko niektórzy.
Przedstawienie miało na celu podkreślenie młodym widzom, jak należy postępować w życiu codziennym. Artyści pragnęli przekazać, że trzeba kontrolować własne czyny i słowa, ponieważ mogą one kogoś skrzywdzić. 
Po spektaklu odbył się wykład a następnie dyskusja na temat profilaktyki uzależnień,  którą przeprowadził terapeuta Leopold Lisicki. Terapeuta w swoich wypowiedziach odwoływał się do przykładów ze swojej wieloletniej praktyki.

Każdy młody człowiek z radia, prasy, telewizji wie, że narkotyki są złe. Co więc sprawia, że mimo to po nie sięga? Narkomania zwykle zaczyna się niewinnie. To chęć eksperymentowania, pokazania się, dyskoteka czy nowi znajomi sprawiają, że człowiek decyduje się wziąć pierwszy raz. Powinniśmy strzec młodzież przed tym pierwszym doświadczeniem, bo wziąć po raz drugi jest wielokrotnie łatwiej niż pierwszy. Tyle się mówi, pisze, ostrzega, informuje na ten temat, a wydaje się, że wciąż za mało wiemy.

Genowefa Laszczak
moderator DKK w Zgorzelcu

Komentarze