II Ogólnopolska Akcja Czytania Haruki Murakami: "Bezbarwny Tsukurau Tazaki i lata jego pielgrzymstwa"

Czwartek w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki to dzień szczęśli-wy. Jest to ulubiony dzień naszych spotkań. Jednak czwartek 28 listo-pada 2013 roku zapamiętamy na bardzo długo. Do tego spotkania przygotowaliśmy się bardzo dokład-nie. Najpierw było zgłoszenie klubu do dyskusji, następnie cały ten dym z rozpropagowaniem naszej idei, przy-gotowanie aranżacji sali, wyszukanie sukienki dla Sary i wreszcie kulinaria, bardzo dalekie od kultury japońskiej, ale za to estetyczne, smaczne i nawiązujące do treści lektury.
Renia upiekła piernik, w którym po przekrojeniu można było zobaczyć twarz Tsukuru, Maryla zaś wykonała niezwykle barwny sernik na zimno. Wypisz wymaluj identyczny z kolorystyką okładki książki.
Ryszard namalował przepiękne motywy japońskie, które zachwycały czytel-ników odwiedzających bibliotekę.
Ja natomiast przyniosłam oryginalną sukienkę dla Sary - przyjaciółki Tsukuru. Mogły ją ubrać tylko dwie koleżanki, gdyż rozmiar był japoński.
Punktualnie o godzinie 18.00 przy muzyce japońskiej, rozpoczęliśmy naszą burzliwą dyskusję.
Niektórym osobom nie podobały się oniryczne wątki zawarte w treści omawianej książki, ale za to wszyscy zgodziśmy się, że książka jest łatwa w czytaniu i śmiało będziemy ją polecać znajomym.
Spotkanie zajęło nam więcej czasu, aniżeli czytanie tej wspaniałej książki.
Zgodnie stwierdziliśmy, że udział w dyskusji bardzo mocno nas zmotywował do działania.
Razem spędzone chwile przy książce, którą napisał Haruki Murakami uświa-domiły nam, że człowiek dzięki przyjaciołom jest człowiekiem kolorowym.

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach

Komentarze