Był gdzieś haj taki kraj ... Alibajdadzikafradawtomigraj, kodowanie wyrazów, łamanie szyfrów języka zwierząt oraz ich personifikacja z wykorzystaniem książki Themersonów po raz trzeci

26 lutego w czwartek do biblioteki w Ostroszowicach zostali zaproszeni uczniowie trzeciej klasy z Panią Iwoną Cebulską. Bardzo szybko rozniosła się wieść, że ciekawe rzeczy dzieją się podczas omawiania książek z projektu: Małe ważne książeczkiDzięki wykorzystaniu awangardowej literatury dzieci zmieniły niektóre złe nawyki i zastosowały mądre rady w życiu codziennym. Spotkanie uświadomiło wszystkim, że język jako komunikator to wspaniałe narzędzie do zabawy, gimnastyki mózgu i twórczego działania.
Książka Był gdzieś haj taki kraj zainspirowała odbiorców do odszyfrowania języka zwierząt, kodowania według własnego pomysłu oraz wymyślenia najdłuższych wyrazów.
Dzieci wspaniale pracowały indywidualnie oraz w grupach tworząc komunikaty w językach: marabucim, lisim i krokodylim. Ogromną radość sprawiło uczniom projektowanie ubrań dla hipopotama. I tak na przykład mamy hipcia policjanta, piłkarza, lekarza, ratownika medycznego, bardzo szykownego nauczyciela oraz kominiarza.
Dodatkowo rekordowy wyraz składający się z ponad stu liter stworzył Patryk.
Charakterystyczne dla opowiadań Themersonów jest to, że nic nie dzieje się przez przypadek. Podobnie i w naszej bibliotece. Każdy uczestnik naszych zabaw ma realny wpływ na zmiany.

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach


Komentarze