Piękny szeroki świat, zdobywanie renomy, duma, kamuflaż , dyskrecja oraz chwile radości i wzruszeń... w jednej małej książeczce...

Jennifer Yerkes napisała małą ważna książeczkę Zabawny ptaszekTa na pozór prosta w treści lektura oczarowała małych czytelników niezwykle mądrymi niemal filozoficznymi morałami. Z każdej strony tej książeczki można zbudować nową opowieść o tym, że warto mieć swoje marzenia i nie zawsze należy wyróżniać się z tłumu.
Dzieci właściwie odczytywały dobre i złe strony zachowań zabawnego ptaszka. Przeżywały chwile radości i wzruszeń. Zaskakująco trafnie oceniły kamuflaż i doceniły jego wartość jako obronę przed zagrożeniami. W swoich wypowiedziach dzieci określały wesołego ptaszka jako dzielnego, pomysłowego i silnego przyjaciela. 
Książka według słuchaczy jest wzruszająca, wesoła, pouczająca, wspaniała i niepowtarzalna. Rozwija wyobraźnię. Zachwyca ilustracjami.
Kochana wspaniała bajka...
Nasze rozmowy potoczyły się jeszcze dalej: zastanawialiśmy się nad osobą autorki, która wymyśliła tę historię... Jennifer Yerkes według dzieci to wrażliwa, wesoła bardzo mądra kobieta...
- Ja też napiszę książkę o wesołym piesku, który miał przyjaciół, którzy go doceniali... -stwierdziła Paulinka.
- Ja napiszę o kotku, smutnym bez przyjaciół... - powiedział Adrian.
- Napiszę o kolorach. Będzie tęcza, kochani ludzie, którzy bardzo się lubią...
- dywagował Kuba...
Rozbudzona wyobraźnia dziecięca posłużyła w dalszym ciągu spotkania do działań twórczych. Powstały przepiękne prace plastyczne. Nareszcie skromny, szczęśliwy ptaszek za sprawą małych artystów stał się widoczny. Wszyscy podziwiali jego piękne piórka i przecudny ogon.
Dzień 25 lutego w naszej bibliotece wpisuje się do bardzo szczęśliwych i niezapomnianych chwil.

Maria Kirkiewicz
moderator DKK w Ostroszowicach

Komentarze